Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 15 éves,180 cm magas és 78 kg...

15 éves,180 cm magas és 78 kg fiú vagyok, de nagy, hájas a hasam, a mellem és a combom is. Milyen gyakorlatokkal kéne ezeket eltüntetni? Hogy izmosabbnak tűnjön, ne hájasnak?

Figyelt kérdés
nem igazás akarok fogyózni, mert már voltam majdnem 90 kiló is, most 78 vagyok, még ha leadnék 3-5-8 kg-ot nem lenne baj, de ha nem is csak ne tűnjek olyan hájasnak.
2013. ápr. 19. 22:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Szálkásító diéta kellene és heti minimum 3-4, 40-50 perces aerob edzés, pl kocogás, bicaj. Így tudsz zsírt leadni.

A legjobb az lenne, ha ehhez még menne heti 3 súlyzós vagy saját testsúlyos edzés (pl a fegyencedzés)

2013. ápr. 20. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Minden nap 2x15 perc bicaj, meg van amikor még ezen felül is pár km, terepen, ha az idő engedni minden hétvégén egyszer kibicajozok a közeli folyóhoz. (5-6 km)

És az edzés mennyi ideig tartson? Valamint a diéta az nem megy. :) Meg nem is találtam ezt a szálkásító diétát, hogy mi igazából. Húst eszek hússal, meg szalonnát, kolbászt, sonkát. Tésztát nem sokat, talán krumplit többet. Tudom, kenyeret nem kéne, de azt valamiért nem állom meg. :)

2013. ápr. 20. 08:03
 3/3 anonim ***** válasza:

Az aerob edzést írtam, hogy 40-50 perc legyen. A súlyzós vagy saját testsúlyos edzés legyen kb 1 órás, de az keményen.


Szálkásító diéta: napi 2,5-3g*testtömegkg fehérje kell és 1-2g*testtömegkg szénhidrát (ch).

A magasabb ch mennyiségről érdemes kezdeni és ha nincs meg a heti min 0,5kg fogyás, akkor lehet csökkenteni. Viszont ne legyen több a fogyás, mint heti 1kg, mert akkor nagy az esélye az izomvesztésnek.

ezekből kellene összerakni az étrendet:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely,barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

Itt találsz étrendeket is: [link]


Tehát a szalonna, kolbász az=kuka. Nem fér bele a diétába.

Ha nem tartod be az étrendet, akkor ne várj eredményt, nem lesz jó forma! 70% a kaján múlik a sikernek!


kezdőknek először 2 hónapig teljes testes 3 napos edzés kell:

[link]


Majd lehet után osztott edzésre váltani. Célszerű először egy kétfelé osztott edzést végezni, un. A-B-A, B-A-B edzésrendszerben:

[link]


Ezután mehet a teljesen osztott edzés, ahol már egy izomra 3-4 gyakorlat is mehet (kisebb izmokra 2-3, nagyobbakra 3-4), így egy héten egy izomcsoportra már csak egyszer edzünk, hogy megfelelően tudjunk regenerálódni.

Naturálban maradjunk 3 vagy 4 napos edzésnél:

[link]

[link]

2013. ápr. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!