Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az ún. anabolikus kaput...

Az ún. anabolikus kaput kijátszva lehet fejlődni?

Figyelt kérdés

Sziasztok érdekelne,hogy mit is takar az anabolikus kapu.

Szálkásítanék,de a fehérjét tuti nem tudom tartani mert iszonyat sok hús és drága,de a ch-t simán tudom tartani ez így mennyire jó?

Lehet vele fejlődni?

Én úgy gondolom,ha valaki szálkásít akkor is van izom növelés mivel stimulálod az izmokat vagy ez nem így van?

Ja és valami fehérje port innék és szőlőcukrot edzés után!


2013. ápr. 23. 18:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nem így van, gőzöd sincs a dolgokról. Szálkásításkor kalória mínuszban vagy, nem fogsz izmosodni. És kevés fehérjével nagy izomvesztés lesz! És cukrot meg nem iszogatunk diétában!


Szálkásító diéta: napi 2,5-3g*testtömegkg fehérje kell és 1-2g*testtömegkg szénhidrát (ch).

A magasabb ch mennyiségről érdemes kezdeni és ha nincs meg a heti min 0,5kg fogyás, akkor lehet csökkenteni. Viszont ne legyen több a fogyás, mint heti 1kg, mert akkor nagy az esélye az izomvesztésnek.

ezekből kellene összerakni az étrendet:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely,barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

Itt találsz étrendeket is: [link]

2013. ápr. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

A fehérjét sajnos nem tudom sehogy behozni annak max a felét ami belefér,de több nem...

De akkor diétánál nem is lehet shaket inni és bele szőlőcukrot?

2013. ápr. 23. 18:50
 3/16 anonim ***** válasza:
Shaket lehet, sőt! De nem kell bele cukor!
2013. ápr. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Kicsit visszás nekem a szöveg, de akkor vegyük sorra.

Anabolikus kapu: akut tápanyagszükséglet edzés után (fehérjére, gyorsa szénhidrátra), reggeli után a legfontosabb étkezés (fehérjebevitel szempontjából).


Előbb inkább a húst tudd tartani, minthogy tápkiegből fedezd a nagyobb részét a napi adag fehérjédnek.


Ha beállsz egy adott szintre a napi fehérjebevitelt illetően, akkor a szervezeted is be fogja állítani az izmaid méretét egy adott méretre. Illetve napi minimum 1,5g/ttkg alatt stagnálni fogsz. Ha komolyan végzel súyzós edzést és tömeget akarsz növelni, akkor napi 2g/ttkg.


Szálkásító diéta alatt izomvesztés is történik a zsíré mellett, a napi min 2,5-3g/ttkg fehérje ennek minél jobban való visszaszorítására van.


Az izmokat az izommunka ingere stimulálja tápanyagfelvételre, amely szükséglet, mint már mondtam, edzés után jelentkezik, ezért kell minél előbb ellátni őket tápanyaggal-erre persze tökéletes, a szőlőcukor+protein por, bár ez utóbbi jó minőségű kell hogy legyen.

2013. ápr. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Óh és kihagytam, de persze, hogy szálkásításkor nem kell bele dextróz :)
2013. ápr. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Jaj basszus kib*szott drága sport ez :S így simán nem lehet fejlődni,ha így eszek ahogy most? :S :S
2013. ápr. 23. 18:55
 7/16 anonim ***** válasza:
Szálkásításhoz nem jó a kevés fehérje, sőt, tömegeléshez is kell a 2g x ttkg. Senki nem mondta, hogy olcsó, sajnos ez van. :)
2013. ápr. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Jó ezt értem!

De gondolom rendes kaja nélkül is lehet fejlődni egy bizonyos szintig?

2013. ápr. 23. 19:02
 9/16 anonim ***** válasza:
egy bizonyos szintig igen.
2013. ápr. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Rendben értem :D
2013. ápr. 23. 19:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!