Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha gerincferdülésem van (meg...

Sága kérdése:

Ha gerincferdülésem van (meg volt smorl csomóm is, de az elmúlt, az izületeim se túl jók sajnos), akkor nem baj ha egykezes fekvőt meg egylábas guggolást gyakorlok?

Figyelt kérdés
Természetesen mellette megy a híd meg a törzsemelés fekve is gerincfeszítő izomra meg húzódzkodás,has,vádli és alkar edzést is végzek.Csak azért kérdezem meg mert tartok tőle,hogy nehogy többet ártson mint amennyit használ.Egyik jóbarátom ilyesztett meg,hogy az nem egészséges ha ilyen bajaid vannak.Tudom mi van leírva fegyencbe csak azért megilyesztett egy kicsit.

#Fegyencedzés #gerincferdülés #gerinc #guggolás #smorl csomó #edzés fekvőtámasz
2013. ápr. 28. 11:47
 1/5 A kérdező kommentje:
ja nem tudom,hogy erről mi a véleményetek,de próbálkozom a kézenállásos fekvővel is falnál.
2013. ápr. 28. 11:50
 2/5 anonim ***** válasza:

most beleolvastam ebbe a smorl csomó dologba és nem túl biztató egy betegség.

viszont te saját testsúllyal dolgozol és így nem éri külső terhelés a gerincoszlopod hosszirányban,uh amit csinálsz az teljesen jó és csak így tovább.

2013. ápr. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Oké köszi a választ,akkor gondolom az se gáz ha majd már szükség lesz rá akkor plusz súlyt pakolok a hátamra fekvő kozbe nem?
2013. ápr. 28. 13:40
 4/5 A kérdező kommentje:
De nekem már nincs szerencsére smorl csomóm csak volt.Az egész úgy kezdődött hogy én kb 3-4 évet gyúrtam és miköt döntött törzsű evezést csináltam elég nagy súllyal,akkor az egyik barom szólt vmit én meg odafordultam és reccs.Egy-két hét alatt rendbejött,de a doki (mozgás osztály vezető orvosa)mondta hogy a hátamat ezentúl ne úgy edzem hogy előredőlt pozícióba (tehát a döntött törzsű evezés meg a fűrészelésstb. kilőve),hanem csak úgy hogy terhelés közbe egyenes a gerincem mint pl akármelyik húzódzkodásnál.
2013. ápr. 28. 13:44
 5/5 A kérdező kommentje:
*miközbe
2013. ápr. 28. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!