Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Edzés terv szerintetek jó lenne?

Krisz.07 kérdése:

Edzés terv szerintetek jó lenne?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam úgyis hamarosan itt lesz a nyári szünet hogy kb 5 kor felkelek kimegyek futni ha birom egy órára gondoltam hazajövök egy kis pihenő 1 max 2 óra és gyúrás húzóckodás tolóckodás fekvő semmi súlyzó csak a saját testsúlyom utánna megint pihenő és délután meg boxzsák ot ütögetném és ezt egész nyáron minden nap? amit én észrevettem magamon hogy régebben fekvőztem 1,2 hónapig minden nap próbáltam betartani és ha pihentetem nagyobb lesz a karom de nem olyan erős mintha minden nap csinálnám

2013. ápr. 29. 16:35
 1/3 Simon0211 ***** válasza:
Elég hamar ki fogod így a tested meríteni. Szerintem vagy eddz picit kevesebbet naponta, vagy még inkább iktass be egy-egy pihenőnapot amikor ahogy a tested h feltöltődjön. És szerintem ne rakj semmilyen kardió vagy aerob jellegű edzést a szabad testsúlyos edzésed elé. Amit tapasztaltál a méret és az erő között úgy van ahogy leírtad. Ha minden nap edzel akkor hamar kimerülsz testileg így előbb utóbb csökkenni fog az edzésed intenzitása amivel jó állóképes izmokra tehetsz szert. Míg mikor pihenőket tartasz, egy egy edzés előtt több energiád van és nagyobb intenzitással tudsz edzeni ami főként az izomméret növeléséhez előnyös.
2013. ápr. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szoval tehát ha növelni akarom a karomat akk pihenőt is beiktatok ha erősíteni hogy erősebb és strapabíróbb legyen akk nem nagyon pihenek.

Am ez roncsolja az izmaimat?

Mien következményei lehetnek ennek? pl gondolok olyanra hogy 30,40 évesen nem tudok majd edzeni mert nem lesz erő az izmaimban mert kiégtek? ( ez csak egy példa nem tudok rólla hogy lett volna ilyen)

2013. ápr. 29. 17:06
 3/3 Simon0211 ***** válasza:
Nem, kicsit félreértetted a válaszomat. A kulcs az edzés intenzitásában van és a végzett sorozatokban és gyakorlatokban. A pihenőnapokat mindenféleképpen ajánlom, de minimum olyan napokat amikor egyszerű kocogásnál nem edzel többet. És igen természetesen a test agyonhajszolásának megvannak a hátulütői. Hosszútávon nem lesz gond az izmaiddal. Viszont az izmok túledzése fáradékonysághoz, aluszékonysághoz vezet, mert a test ösztönösen pihenőre akarja a testet inteni, h regenerálódjon. Valamint csökkenhet a koncentráció, esetleges extrém túledzés következtében sportsérülést szenvedsz ami viszont már hosszú távon is kihat. A túlzott edzés az ízületeket is nagyon terheli. És könnyen elgyengülhetnek a túlzott terheléstől. Ezt én személyesen is megtapasztaltam... igaz, bár nekem genetikailag örökölten gyengék az ízületeim, főleg a térdem. Volt idő amikor 3 szor 1.5 órát gyúrtam, e mellé még heti kétszer 2 órás kosárra jártam és heti 2-3 1.5 karate edzést is látogattam. Elég hamar oda jutottam, hogy rendesen leguggolni se tudtam, mert félúton összerogytak a térdeim. Végül orvoshoz mentem és csökkentettem a dolgokon, ami segített is a térdemnek. Persze ez drasztikus eset, mert nekem a genetika még rádobott... viszont az ízületi fájdalmak igen könnyen elő fognak neked is jönni.
2013. ápr. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!