Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tapasztalatok a Muay Thairól/T...

Tapasztalatok a Muay Thairól/Thai-boxról?

Figyelt kérdés

Gondolkozom azon, hogy elkezdjek valami küzdősportot és a Muay Thai ragadta meg érdeklődésemet.

Megosztanátok velem a tapasztalataitokat ezzel kapcsolatban?

(Egyébként a Muay Thai és a Thai-box ugyan az,ugye?)


2009. okt. 1. 18:16
 1/10 anonim ***** válasza:
47%

Nem ugyanaz.

Tudtommal a Muya Thai a legdurvább küzdősport keményebb mitn a thai box. Szabályban és technikában sokban hasonlit de itt is van nem egy különbség. De a thai box is elég durva. Meg idesorolhatnám méga kick boxot ami egy fokkal már lightosabb Bármilyeket is választod és elszántan csinálod akkor elég keméyn gyyerek lehetsz az utcán

2009. okt. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
A muay thai és a thai box egy és ugyanaz. Elmész thai boxra, ott is megtanítják neked, hogy hogy használ a könyököd, és a térded, igaz, versenyen már nem szabad. Amúgy muay thai nak szokták azt a thai boxot mondani, amit Thai földön csinálnak. Az a tradícionális thai box.
2009. okt. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én egy ideje már csinálom, elég keményen. Vélemény? Amíg a kortársaimnál divat lett a gyúrás, addig én inkább elmentem a helyi Muay Thai egyesületbe és állítom, hogy életem egyik legjobb döntése volt.

Az elején nehéz volt, főleg az alaptechnikák elsajáítása, ezek még mindig nem tökéletesek (sosem lesznek azok)... Aztán amikor már képes voltam egy köríves rúgást pontosan és jól kivitelezni, akkor kellett elkezdeni megtanulni az időzítést és az erősséget. Ezzel még mindig szenvedek, főleg előbbivel.

A Muay Thai egy egyszerű küzdősportnak tűnik, de marhára nem az. 50%-ban függ csak tőled, a másik 50% az ellenfél. Alkalmazkodni kell hozzá, előre tudni, hogy mi lesz a következő lépése. Enélkül elbuksz.

De a sport maga rengeteget adott nekem, akaraterőt, önfegyelmet, szívósságot, erőnlétet. És ami a legfontosabb... Mielőtt elkezdtem ezt az egészet, elég sokszor keveredtem kisebb verekedésekbe, ahol ment az értelmetlen, össze-vissza ütlegelés, főleg ugye szórakozóhelyeken, vagy a lakótelepen. Tehát balhéztam eleget anélkül, hogy tudtam volna verekedni.

Most, hogy képes lennék 1 ütésből az emberek 95%-át padlóra küldeni, egyszer sem verekedtem és nem is fogok, ha nem muszáj. Tisztában vagyok azzal, hogy azok a technikák amiket elsajátítottam pár év alatt, fegyvert kovácsoltak belőlem és nagyon komoly sérüléseket tudnék okozni, akkor is, ha nem akarnék.

És tényleg ez a legjobb. Nem félek megvédeni magam, mert tudom, hogy meg tudom. De kerülök minden olyan szituációt, ahol erre szükség lenne.

Tehát ez a küzdősport miért is jó választás a leírtak mellett? Egyszerű: mert ez a lehető legéletszerűbb harcművészet. Nincsenek varázslások, mint a karatéban vagy a kung-fu-ban, de a boxszal ellentétben itt a lábaidat is megtanulod használni, ami legalább akkora fegyver, mint a két öklöd.

Kitartó munkával versenyezhetsz is, mivel a magyar mezőny nem nevezhető profinak. Lelkes amatőrök alkotják a mezőnyt, ahová bárki odakerülhet, aki képes leküzdeni a kezdeti nehézségeket és keményen edzeni.

Ha minden összejön, akkor 2 év múlva indulok a K1-max kategóriában.

Sok sikert, ha elkezdenéd!

2009. okt. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, főleg az utolsónak.
2009. okt. 4. 10:26
 5/10 anonim válasza:
8%

http://www.youtube.com/watch?v=3FB8hPmsg28


Ennyit a karatés varázslásról. Ne írjunk butaságokat tudatlanul.


Osu!

2010. febr. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

A Muay Thai és a Thai Box tényleg ugyanazok.LN is ezt csinálom egy ideje.Kemény küzdősport és sok fájdalommal jár ami tökéletes egy olyan perverz embernek aki szereti a fájdalmat.MÁsfél évig még a krav magát is kipróbáltam csakhogy megtudjam milyen.Hát meg kell mondjam ahhoz képest is nehéz és sok kitartást igényel.

Nagyon jól van felépítve a Muay Thai rendszere.Logikus és sok gyakorlással elsajátítható.Azt tanácsolom ne habozz és kezdj el járni.Még akkor is ha dagi vagy.MÉg ha nem is fogysz le olyan kondid lesz mint egy szálkássportolónak.(ezzel én is így vagyok)

Szóval gyerünk

2010. máj. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A muay thai kemény??! Na ne röhögtessetek! XD A kempo, ju-jitsu az keményebb sokkal. Ja és még valami nem mindegyik kung-fu és karate varázslás! A wing tsun kung-fu az nagyon agresszív és kemény. Az ashihara karate is elég durva, ugyanúgy van könyök, térd ütés rúgás, sőt még dobástechnikák is. Egyébként egyik haverom capoeira-zik és thai bokszol is. Ő nekem azt mondta, hogy capoeira edzésen jobban elszokott fáradni mind thai box edzésen, valamint azt is mondta, hogy amikor thai edzésre megy mindig beszopatja az ellenfeleit 1-2 capoeirás technikával. Szerintem ez egy k*rva nagy tévedés, hogy a muay thai a legkeményebb és a legjobb. Megfigyeltem, aki thai boxol az szentül hiszi, hogy a muay thai a legjobb. Ez a thai box nagyon divat lett és iszonyatosan túlbecsülik! Én nem becsülöm le a muay thai-t (én is csináltam 2 évig), mert tudom, hogy kemény, de azt is tudom, hogy vannak ennél jobb harcművészeti stílusok is. Láttam már több olyan meccset ahol birkózók, jiu-jitsusok, aikidósok és karatésok legyőznek thai boxolókat. Jó a muay thai, de a többi sem rosszabb! Ja a karatés és kung-fus varázslásokat pedig felejtsük el, mert nem varázslás, sőt igazából a capoeira sem tánc! Nem az a capoeira amit bemutatón látsz, hogy zenére táncolnak, ugrálnak szaltóznak! Egy capoeira edzésen rendesen tanítanak rúgást, lábsöprést, ráadásul több a könyöktechnika benne mint a muay thai-ban, tudom mert mindkettőt csináltam régen. Szóval ennyi.
2010. szept. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
67%
Hát aza két hónap thai box meglehetett 2 hét is mert ha rendesen csinálsz bármit rájönnél hogy rossz kűzdő sport nincs csak rossz sportoló..
2011. febr. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

A sok karatéstól kérdezném h mi alapján is lehet fekete övet szerezni ? Lényegében idő és valami nevetségesen könnyű vizsga alapján ........................

+ nézzetek már meg egy videót amiben egy thai boxer tolja egy akármilyen karatéssal szemben ....


http://www.youtube.com/watch?v=YQ9znFzjZnU&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=6wcTrmW9OLE&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=zKBDnifKo48


Csináljátok már utánuk .... vagy inkább csak menjetek el egy rendes thaibox edzésre vagy meccsre és rájöttök melyik a világ legbrutálisabb és legkeményebb küzdősportja ..... (nem véletlenül gondolkodtak sokáig azon h betiltsák)

2011. máj. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

a Muay Thai es a thaibox tenyleg egy es ugyanaz :) amugy meg a legdurvabb kuzdosport az MMA azaz a ketrecharc :P


nah akkor valaszoljak a kerdesre... :))

En lany vagyok 16 eves es mar tobb mint egy eve uzom ezt a sportot :D Nagyon szeretem es szerintem neked is tetszeni fog ha szeretesz sportolni es szereted a kuzdo sportokat :P Szerintem az egyik legjobb dolog ebben a sportban hogy mindig tanulhatsz valami ujjat es kifejlesztheted a sajat technikaidat stb :P ...aki azt a hosszu valaszt irta nagyjabol mindent elmondott amit tudni kell :))


Amugy hol laksz? Budapesten van a RE-GYM muay thai club oda erdemes elmenni! :D en Erdelyben lakom es vagyok olyan szerencses hogy Szucs Barnabassal edzzhetek es o keszit fel a legelso meccsemre :D


Majd ha nekifogsz ennek a sportnak en is varom a velemnyed! :D

2011. júl. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!