Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Jó ez az edzésrend? Mit...

Jó ez az edzésrend? Mit gondoltok róla? Lehet rá alapozni?

Figyelt kérdés

16 éves, 2méter magas fiatal ember vagyok. Hetente 3-4szer járok kosárlabdázni(1,5óra) és mellette kondizok is, de elég keveset! Szóval ez így van: Hétfőn fél4re hazaérek, kondi és 5re megyek vissza edzésre, 9órára érek haza! Kedden ugyan ez kondival együtt, és szerdán is! Csütörtökön fél6ig suli, után hazajövök, csak tanulok! Pénteken kondi, edzés(nem mindig)! És persze tesióráim is vannak! Milyen változáson eshetek keresztül izomzatilag ha igazán kosárlabdára, erőre, fizikumra, szívósságra hajtok? Rövid vagy hosszútávon érdemes ezt csinálni? Kérek minden fajta véleményt, ti mit gondoltok, mit változtatnátok, milyen edzést ajánlottok(koni)!!

Köszönöm hogy elolvastátok!


2009. okt. 4. 12:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Heló . Nekem azzal van a legnagyobb bajom abban amit leírtál , hogy így több mint valószínű , hogy túledzed magad . Esetleg megpróbálhatnád úgy kialakítani a dolgaidat , hogy azokon a napokon kondizol , amikor nincs kosáredzésed . A súlyzós edzés pedig ne legyen túl kemény , mert akkor túledzed magad . És szerintem mindig kajálj rendesen , mert az nagyon fontos . Sok sikert :)
2009. okt. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
jah, ennyi egyértelműen sok. A felkiáltójelből is a kérdésben, hát még az edzésből. Fölösleges egy nap kétszer edzeni ha nem vagy versenyzői szinten, tehát vagy kosár vagy kondi. A tesióra relatív, mert mi többnyire max játszottunk, de az nem számít igazából edzésnek. Ami fontos és nem írtad le: a kaja. Ezt így gondolom nem túl rég kezdted, de nem is fogod tudni sokáig csinálni, hamar elmegy tőle a kedved a túledzettség miatt, de majd meglátod.
2009. okt. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A te esetedben, heti 2-3 alkalom bőven elég kondizásból!
2009. okt. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szerintem elég egy héten 1×-2× kondizni.Kosárlabda edzésekre meg kötelező menni:] Úgyhogy szerintem a te korodban heti 2 kondi elég.Meg hát ott van mellete a kosárlapba edzés,attól is izmosodsz.
2009. okt. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ja sok.

én csak csütörtökön gyúrnék egy gyorsat olyan nyujtósat,nem mennékrá nagyon az izom növelésre,meg hasonlók,azt a kosár edzésen is megkapod.Amellet hogy nem az a cél.

kaja fontos és pihenés,a napi 8nak meg kéne lennie,de úgy hogy az tényleg pihentető legyen.

2014. júl. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!