Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Budapesten melyik kick-boksz...

Budapesten melyik kick-boksz egyesülethez érdemes lemenni edzeni?

Figyelt kérdés
Olyan egyesület(ek)re lennék kíváncsi, ahol színvonalasan oktatják a kick-bokszolást. Tudtok ilyet?

2013. máj. 31. 18:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Mit értesz pontosan a "színvonalas" alatt?
2013. máj. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mi mást lehet érteni a színvonalas szó alatt? Nem értem a kérdést... Azért hangsúlyozom ki, hogy színvonalasat, mert ex-ökölvívóként tapasztaltam, hogy a legtöbb helyen kóklerek oktatják az ökölvívást, nekem volt olyan szerencsém, hogy jó egyesületeknél tanultam bokszolni, persze ezek már öreg motorosok a szakmában. Gondolom, ugyanez lehet a probléma a többi küzdősportnál országos szinten.
2013. máj. 31. 23:31
 3/5 anonim ***** válasza:

Nagyon is sokmindent lehet alatt érteni, hiszen színvonal mindenkinek mást jelent, attól függően, hogy mi a célja.

Van aki színvonalasnak látja a klubot, aminek versenyzői tonnaszám hozzák haza az érmeket, kupákat. Van olyan, aki színvonalasnak azt a klubot tartja, amelynek diákjait nem feltétlen verik össze szombat este a diszkóban. De akad az a fajta ember is, akinek a színvonalat az edzés intenzítása, a mozgás maga, az erőnléti és állóképességi gyakorlatok minősége, valamint mennyisége képviseli.

Gondolom már kezded érteni, hogy mire gondolok, ahány ember, annyi féle elvárás...


Amúgy furcsa, én úgy tudtam, hogy az ökölvívást jól oktatják hazánkban, és nem jellemző rá a kóklerség.

2013. máj. 31. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sajnos nem oktatják jól. Van az országban 4-5 egyesület a 70-80-ból, ahol színvonalasan oktatják az ökölvívást, általában ezen klubok közül kerülnek ki a válogatott amatőr ökölvívóink. Tessék lenézni egy Budapest Bajnokságra, sírva fakad az ember, amilyen színvonalat hoznak a versenyzők ott...


Rendben, akkor inkább úgy kérdezem, hogy mely kick-boksz egyesületek a legnívósabbak Budapesten? Közelítsük meg a dolgot onnét, hogy olyan klubot tessék nekem mondani, aholnnét nemzetközi szinten is eredményes sportolók kerülnek ki, mert az már mond valamit az oktatásról is. :)

2013. jún. 1. 01:22
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor ez esetben az alábbi csapatot mondanám színvonalasnak:

[link]

Nem akarok hülyeségetr mondani, de tudtommal a 17 évesen világbajnokká avanzsált Kádas Adrienn is eme egyesületnél edz. Az azért elég jó referencia, úgy hiszem...

2013. jún. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!