Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Sporszív. Mitől alakul ki?...

Sporszív. Mitől alakul ki? Káros e? Ettől kialakulhat e?

Figyelt kérdés
ironman triathlon (3,8km úszás, 180km országúti és 42km futás) feltétlen eredményezi e a sportszívet, vagy az rövid nagy terhelésnél jellemző.

2013. jún. 7. 10:20
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
olvastam erről olyat hogy a szívizom nagyobbodását nem képes követni a szív hajszálérhálózata, és hogy nagy terhelés után gyorsan zsugorodik (pl kenuban így történt haláleset) ha rendszeresen mérem a pulzusom vérnyomásom és csinálok egy táblázatot ellenőrizhetem magam?
2013. jún. 7. 10:34
 2/11 Linkoln ***** válasza:
A sportszív egy nagyszerű dolog. Erős lesz, gyosn, sokkal kevésbé fog leterhelődni a hétköznapokon. Mindenki sport szivet akar, és minden orvos ajánlaná ha lehetne csak úgy sport szívet szerezni. Iszonyatosan ritka hogy sportolónak a szivével van baja. Ha még is, pl annak a kenusnak akkor az a rengeteg doppingtól, hormonoktól, meg koksztól van ami miatt gyorsabban regerenálódik mint ahogy a szíve fejlődik.
2013. jún. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Linkoln ***** válasza:
És igen, a triatlon elég nagyban edzi a szived, nagyon erős szived lesz. 30-40 es pulzusszámmal könnyedén ellehetsz. De igazán izmos szive a sprintereknek van inkább.
2013. jún. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
értem. szóval inkább a gyors intenzív erőkifejtés eredményezi mintsem a hosszútáv. szóval akkor a sportszív nem átalmas
2013. jún. 7. 11:57
 5/11 poiu ***** válasza:

Valójában a hosszantartó aerob terhelés növeli leginkább a szívizomzatot, de bármi sport, amit naponta egy óránál tovább űzöl. Amikor rendszeresen futottam, a nyugalmi pulzusom lement 50 alá. Szeretném ezt újra elérni.

A hirtelen syívhalál oka lehet a kox, illetve az, hogy a sportolónak veleszületett, fel nem ismert szívbetegsége volt. Ha triatlonozol, nem árt egy alapos vizsgálat.

2013. jún. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 aikiboxer ***** válasza:
Az én normál pulzusom 43-45 körül van. :) Amikor kórházban voltam, azt hitték, elromlott a gép, mert 40 alatt volt reggel... :))
2013. jún. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A sportszívnek örülsz.
2013. jún. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, mentek a kezek. szerintem a vizsgálatot egyenlőre kihagyom mert még csak 70.3-at fogom csinálni meg még fiatal vagyok szerintem ahhoz hogy egy eddig fel nem ismert probléma kinyírjon (főleg hogy voltam féléve egy hónapot kórházban és minden oké kivéve persze ami miatt műtögettek) :)
2013. jún. 7. 18:21
 9/11 A kérdező kommentje:
tényleg ez logikus. vérben van a hemoglobin ami szállítja az oxigént aerob terhelésnél pedig oxigénre van szükség amit a szív keringet
2013. jún. 7. 18:39
 10/11 aikiboxer ***** válasza:
A sinus bradicardia egyik áldásos hatása, hogy nem fogsz infarktust kapni (azt hiszem).
2013. jún. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!