Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nagyon konkrét választ kérnék...

Typsy93 kérdése:

Nagyon konkrét választ kérnék profi küzdősportolók, és testépítőktől! Ha abba hagyom a gyúrást és aktívabban áttérek a küzdősportra akkor eltűnik a nagy bicepszem?

Figyelt kérdés
na szval én 3 éve gyúrok, meg boxolok.. persze a gyúrást nem tudtam mindig aktívan csinálni, de mára eléggé meglett a látszata, mert most kapcsoltam rá leginkább... fél éve nagyon aktívan nyomattam, 100kg kimegy fekve persze a fejlődésből kifolyólag zsír is akad rajtam.. de a box edzőm azt mondja, hogy hagyjam abba a gyúrást mert leköt, és lassú leszek tőle.. 1 hete át is tértem a futásra és a fekvőtámaszra, és aktívabban részt veszek a box edzéseken.. na most ha végleg abba hagyom a gyúrást, akkor nem megy le a karom, és nem fogyok le? hozzá teszem, hogy rengeteget eszek, és elkezdtem aminósavat szedni...

#wqrewt
2013. jún. 21. 14:55
 1/5 Osynho ***** válasza:
Ha az adott izomcsoport nem kapja meg a megfelelő terhelést, akkor a szervezet le fogja építeni, mivel energiapocsékolás számára. Tehát ha eddig keményen edzetted a bicepszedet, de mostantól nem fogod, akkor le fog épülni valamennyire.
2013. jún. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Fegyencedzés című könyvet ismered?

Most nem azt mondom, hogy kezdj edzeni aszerint, hanem a 7-8-9...10 lépéseket csináljad, azt válaszd, amiből sikerül 8-12-t megcsinálni, max 15-öt, de többet ne.

Ettől nem lassulsz le, tovább nő az adott izomcsoport, erősödnek az inaid is (!)


Nem árt előtte kiolvasni az egészet, sok hasznos tanács van benne

Sok sikert!

2013. jún. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 aikiboxer ***** válasza:

Ha versenyző vagy, mindenben követned kell az edződ utasításait, és abba kell hagynod a gyúrást, meg a fegyencedzés se tesz jót...


Ha nem vagy versenyző, csak hobbista, akkor nyugodtan gyúrj tovább, csak hagyj 2 napot a regenerálódásra a karedzések után. :)


De pl. a thai box versenyzők egyfolytában gyúrnak (akiket ismerek), hogy növeljék az izomtömegüket és jobban nézzenek ki. :) Náluk ez az elvárás. :)

2013. jún. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz,Aikiboxer :D
2013. júl. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 aikiboxer ***** válasza:
Melyik nem igaz, a thai boxra vonatkozó észrevétel? :)
2013. júl. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!