Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Sovány vagyok, a hasamra...

Sovány vagyok, a hasamra hízok, szép alakot szeretnék. Mit (t) egyek?

Figyelt kérdés

22 éves, 171 centi és kb 52 kiló vagyok. Fél év alatt híztam pár kilót a fogamzásgátlótól, addig 50 alatt voltam. Már pár éve nem sportolok, néhány hónapja elkezdtem otthon tornázni, és eléggé megfájdult a térdem. Valószínűleg valamit rosszul csináltam, igaz? A sok kitörés? Nagyon szeretnék formás lábakat és szép hasat, de most elkeseredtem, mert nem tudom folytatni az edzést. Ezen kívül folyamatosan rakódik zsír a hasamra, ezért szeretném kérdezni, hogy mit tehetnék, hogy izom nőjön oda.:-) A felülésezés elég, vagy nekem is figyelnem kell az étrendemre? (Vegetáriánus vagyok!) Az a baj, hogy a lábaim még mindig elég pálcikák, és onnan semmiképp nem akarok fogyni.

Végül a térdem miatt kérdezném, hogy milyen kímélő, de erősítő gyakorlatok vannak lábra? A biciklizgetést nem találtam olyan hazásosnak, a térdem viszont minden komolyabb hajlítástól fáj.

Nagyon hálás lennék pár kompetens válaszért!



2013. júl. 8. 14:01
 1/8 anonim válasza:

Ugyan, jó ez így, ahogy van...

Sportolni kell, ha mindenképp akarsz valamit.

2013. júl. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Az a baj, hogy rossz helyen tetted fel a kérdést, szerintem itt nem fogsz értelmes válaszokat kapni...

Felülés az mindenképp jó, használj térd szorítót, hogy ne érje olyan nagy terhelés a térd kalácsod, talán akkor nem fog fájni:) Vegetáriánus étrend miatt, nem hiszem hogy figyelned kell mit eszel, inkább adottság, hogy oda rakódik le a zsír (hasadra), csinálj sok felülést, és nézz utánna a neten, kimondott has gyakorlatokra.

2013. júl. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja, tényleg, átteszem a sporthoz, köszi!
2013. júl. 8. 14:12
 4/8 anonim ***** válasza:
Azt tudnod kell, hogy helyi zsírégetés nem létezik. Nem tudsz csak a hasadról leadni zsírpárnákat és nem tudsz csak a lábadról vagy máshonnan. Amit tudsz csinálni, az egy általános diéta ÉS valamilyen intenzív mozgás. Ha a térdeddel valami probléma van, akkor pedig irány az orvos, mert 22 évesen nem normális, hogy emiatt nem tudsz mozogni.
2013. júl. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
A sport kategóriában biztosan adnak pontosabb választ, de annyi biztos, hogy a hús hiánya miatt jobban kell figyelned a fehérje bevitelre, mert az kell az izmoknak. Akár valamilyen fehérjeturmix formájában.
2013. júl. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem tudjátok, hogy tehetném át a sporthoz?
2013. júl. 8. 14:37
 7/8 anonim válasza:

ha alkatilag hájasodik a hasad, azon még lehet azzal segíteni, hogy megerősíted a derekad, hátad. Sokszor a "könyvelő has" azaz a sokat ülő embereknél a hasra rakódás ezért is van, mert gyenge a hátizom, előre bubik a váll, kinyomod a hasad, nem feszíted így a törzyed, és a plötty hasra megy a háj.

Írtad, hogy a térdeddel is bibi van, ez szintén lehet rossz tartás, gyenge gerinc közeli zomzat miatt. Egy rendes gyógytornásszal megnézethetnéd magad, pl aki tud McKenzie gyakorlatokat is, ő ad otthonra háterősítő gyakszikat, megmondja, melyik részedet hogy tprnáztasd és akkor lehet, hogy a térdterhelés is enyhül egy szebb és jobb tartással, meg a hátad-törzsed is erősödik, és akkor már lesz látszatja a sok felülésnek

2013. júl. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

ja és ha intenzívebben tornázol, szedj izületvédőt.

arthroxon, j-complex, joint-x vagy bármi ami kollagén msm, glükozamin stb tartalmú.


Ismerem a szitud, pontosan ugyanígy vagyok/voltam én is és a terhesség után ez hatványozottan előjött

2013. júl. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!