Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 100 fekvőtámasz az még mindig...

100 fekvőtámasz az még mindig nagyon gyenge?

Figyelt kérdés

Sajnos eddigi életmódom miatt elég szánalmas kondícióban vagyok, az ülőmunka miatt elég keveset mozogtam. 188 centiméterem mellé 80 kiló párosul, és nem a legjobb az alkatom. Ezt megelégelve úgy döntöttem, hogy elkezdek majd konditerembe járni.


Nos, mint mondtam, a kondícióm, erőm nagyon gáz, két hete 18 fekvőtámaszt tudtam megcsinálni, ami tudom, hogy botrány... Minden nap négy-ötször fekvőtámaszozok, amikor éppen ráérek, és minden másnap növelem a számot, vagyis ma éppen négyszer-ötször csinálok 32-t. Tudom, hogy ez még mindig botrányos, és gáz. A kérdésem az lenne, hogy ha már 100 fekvőtámasznál tartok, akkor azon a szinten már vajon el lehet menni konditerembe? Mert a jelenlegi helyzetben nyilvánvalóan nem mehetnék el a nulla erő miatt. A segítő válaszokat előre is köszönöm.


2013. júl. 18. 19:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A 18 fekvő nem botrány, a 32 pedig már-már jó eredmény, feltéve, hogy szabályos fekvőtámaszról van szó. A 100 fekvőtámasz nem annyira az erőd jelzi, inkább az izom állóképességed. Ha kifejezetten erőt akarsz növelni, akkor nagy terheléssel és kis ismétléssel (mondjuk 5) kell edzeni. Konditerembe bárki mehet, aki edzeni akar. Belépéskor fizetni kell, nem fekvőtámaszokat csinálni.
2013. júl. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ne edz minden nap! A túledzettség nem játék, nézz utána!

Vannak nagyon jó kis otthoni edzésformák pl.:fegyencedzés

2013. júl. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 dirtboy ***** válasza:
100%

ennek semmi értelme nincs.

az hogy meg csinálsz 50-100fekvőt vagy akármennyit semmit nemjelent a konditeremben.

nincs ilyen szabályozás hogy nem mehetsz be a terembe csak bizonyos erő szint felett.

kondíciódat mondod hogy rossz,tehát erőben sem bírsz sokat és szuflával sem.

azzal hogy fel nyomatod magad fekvőben még nem jelenti azt hogy akkor a kondiban már király leszel.

lehet guggolsz 10et és úgy lihegsz mint állat.

a fekvő az csak fekvő,nem kell tőle csodát várni,inkább csinálj több fajta saját test súlyos gyakorlatot és járj el kardiózni,elmész intervallumra aztán bírod majd a konditermet tüdővel is.

2013. júl. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!