Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Húzódzkodással a hát összes...

Húzódzkodással a hát összes izmát meg lehet edzeni?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdem mert hát edzésére többnyire húzódzkodok és hát úgy csinálok 6x8-at hogy sorozatonként váltom a fogást vállnál szélesebb fogással kezdem "felső" fogással aztán a következőnél alsóval csinálom (szigurúan mellhez húzok mert állítólag a nyakhoz húzás káros).Szerintetek így a hát összes izmát megedzem? Plusz a húzódzkodás a vállat is erősíti??

2013. júl. 23. 20:15
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja meg azt kihagytam hogy ezután két nap pihenő elég vagy tartsak többet??
2013. júl. 23. 20:18
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Heti 3-4 edzés mehetne, de nem csak hátra kell edzeni. Húzódzkodással az alsó hátizmokat nem edzed, kellene hipernyújtás vagy felhúzás súlyzóval.

A váll is bedolgozik a húzódkodásnál, de végezz mellé még oldalemelést és falnál kézenállva karhajlítást, ha megy. A fekvőtámasz is dolgoztatja a vállakat.

2013. júl. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem csak hátra edzek szinte minden nap edzek valamelyik izomcsoportra csak a húzódzkodást szívesen csinálom és kíváncsi voltam hogy a hát edzése letudható-e ennyivel. De sajnos nem :D Egyébként oldalemelésnél nekem mindig megfájdul a könyököm és ezért nem merem csinálni.(Nyilván szar a technikám )
2013. júl. 24. 09:43
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem szabadna fájnia. Én 28 éve edzem kihagyás nélkül, nem pici súlyokkal, de soha nem fájt még a könyököm vállgyakorlatnál. Valószínű, hogy tényleg nem jó a kivitelezésed, nézz meg pár videot, találsz ilyeneket, ha rákeresel.
2013. júl. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!