Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Csináltam tegnap 100 guggolást...

Csináltam tegnap 100 guggolást (squat), így szeretnék a fenekemre edzeni. Ma mégis csak a combomban van izomlázam, miért?

Figyelt kérdés
Szerinte szabályosak voltak, néztem róla sok videót és tükör előtt csináltam. A combjaim már így is elég izmosak, jobban örülnék izomláznak a fenekemben.. Mit ronthattam el? Vagy akkor milyen gyakorlatokat ajánlanátok?
2013. júl. 25. 12:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Széles terpeszben kell, kissé kifordított lábfejekkel, mélyre guggolva és kell kitörés is. De 100 ismétléssel nem növelsz izmot, az inkább állóképességi edzés. Súlyzós terhelés kell, amivel max 20 megy egy sorozatban. És kell mindkét gyakorlatból 3-3 sorozat.
2013. júl. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
és amúgy sem feltétele a jó edzésnek az izomláz
2013. júl. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Így van, az izomnövelésnek nem feltétele az izomláz.
2013. júl. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ó, köszönöm! Igen tudom, hogy nem kell izomláz, csak meglepődtem, hogy a fenekemben semmit nem érzek, a combomban meg mégis ennyit.. holott próbáltam lerázni, nyújtani stb.
2013. júl. 25. 12:38
 5/5 anonim ***** válasza:

A squat önmagában nem elég. Főleg ha még plusz sújt sem használsz. Vannak jobb fenékgyakorlatok is, mint a squat. A squatnak is vannak egyébként több változata, de a squat mellé mehetne lépcsőzés, kitörés, felhúzás (deadlift) meg csípő-tolás (hip-thrust)

[link]

[link]


Ha ezeket megcsinálod, és még mindig nem érzed a feneked (ha nem is utána izomlázként, de közben mindenképp), akkor tényleg rosszul csinálod.

2013. júl. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!