Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nyújtás tudnivalók. Mikor?...

Nyújtás tudnivalók. Mikor? Hogyan? Mennyit?

Figyelt kérdés
Nagyon merev vagyok és nyújtani szeretnék mert szeptembertől kezdek versenysportolni. Tehát nemcsak egy edzés előtti lenyújtásról lenne szó hanem este a TV előtt akár órákig is naponta. Jó-e ez? Hogy ilyen sokat nyújtanék egy huzamba? Vagy ennek is van valami hátulütője? Egyáltalán este érdemes e vagy reggel? Edzés előtt vagy után? Egy nyújtásgyakorlatot milyen sorozatba csináljak és milyen hosszúak legyenek? Bármit amit tudtok a nyújtásról legyetek szívesek leírni mert fontos nekem még ha nem is a kérdésemre a válasz. Aki tud linkelhet is oldalakat ahol értelmesen le vannak írva a dolgok vagy youtubes videók, nyújtóprogramok is jöhetne. Sportok amik nyújtanak. (Úszás, falmászásról tudok) Előre is köszönöm!

2013. júl. 26. 06:33
 1/2 anonim válasza:

Has nyújtás: Le mész hídba, emelgeted magad majd szép lassan elkezdesz a lábaddal a kezed felé sétálni majd vissza.Megint megemelgeted magad a kezeddel és megint sétálsz szép lassan a lábaddal a kezed felé. Ezt kb 10-szer megcsinálod edzés előtt és edzés után.

Láb: Leülsz terpeszbe VÉLETLENÜL SE HAJLÍTSD BE A TÉRDED NYÚJTÁS KÖZBEN!Kezd azzal a szélességgel amit bírsz de azért húzodjon a lábad. 8-szor előre hajolsz a két lábad közé 8-szor a jobb lábhoz és 8-szor a bal lábhoz. Ezt csinálod addig amíg bemelegszik a lábad, utána elkezded növelni a terpeszt. Én úgy szoktam csinálni, hogy a fallal szembe ülök terpeszbe.Megpróbálod letenni a könyököd ha ez megy akkor a mellkasod de a fejed ne lefele hanem előre nézzen. Hajolgatsz a lábadhoz majd a 8.-nál megfogod a bokád teljesen ráhajolsz és tartod kb 30 másodpercig aztán a másik lábnál is ez. Utána előre hajolgatsz a két láb közé és itt is a 8.-nál veszel egy nagy levegőt és szép lassan hajolsz addig be amíg csak megy, amikor már érzed, hogy mindjárt szétszakadsz :) majd lent tartod. Utána megint növelsz a terpeszen :) Utána leülsz pillangóba és szép lassan próbálod a térded lenyomni a földre és edzés után ugyan ezt végig :) én csak ennyit szoktam mert én harcművész vagyok és a rúgásokhoz szoktam nyújtani :) Jó edzést :)

2013. júl. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Első vagyok: Ha már van akkora terpeszed, hogy a falnál nem férsz el akkor csináld nagy helyen és ha tudod úgy, hogy nem mozdul el a lábad akkor csináld úgy, ha pedig nem akkor támaszd ki valamivel a bokád :)
2013. júl. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!