Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen felszereléseket ajánlot...

Milyen felszereléseket ajánlotok betonon való futásra?

Figyelt kérdés
Főként cipőre gondolok, de évszaknak megfelelően, kíváncsi lennék milyen ruhában érdemes, illetve érdemes-e használni még valamilyen kiegészítőt. A jobb térdem néha szokott fájni a betonon való futástól, ez jobb cipőnél nem fordul elő, vagy érdemes térdszorítót használni?

2013. aug. 1. 22:28
 1/6 anonim ***** válasza:
ne fuss betonon, hosszútávon nagyon meg fogod bánni, hacsak nem rendelkezel kivételesen jó genetikával...
2013. aug. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én évi 1000-1200 km-t futok betonon, és nem csak én, hanem több millió futó a világon 10-től 80 éves korig. Sem én, sem 40-50 éves futó multtal rendelkező barátom nem szenved izületi bántalmakban, pedig én vagy 8 kg. túlsúlyt is cipelek jelenleg. Az endomondon láttam, hogy egy nő 366 db. maratont futott le egy év alatt, betonon. Nem a tolószékben ül. Viszont azt tudjuk, hogy a futáshoz ALKALMAS cipő kell. Tipikus hiba, hogy a futó alkalmatlan cipőt használ, aztán elkezd fájni a térde vagy a dereka és rájön, hogy a futás nem neki való. Egyébként ugyan így járna salakon is...
2013. aug. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló, Sperseus abszolút futáspárti.. inkább meg kellene fogadni a tanácsát amit kizárólag jó szándékból írt.


Én már kevésbé vagyok jó szándékú, rühellem amikor valakik nem találnak jobb edzést mint a kocogás (nem sprint, kimondottan a kocogás). Ha dagadt csaj és fogyni akar ezzel, akkor pláne jöhetnének a szülői pofonok.


Tehát szépen fogadjuk meg legalább azt amit Sperseus írt, és ne bátorítsuk egymást a betonos futásra.. mert hülye ötlet.


"..aztán elkezd fájni a térde vagy a dereka és rájön, hogy a futás nem neki való"


Nem, persze a cipőben van a hiba nem a futásban, hát ez nyilvánvaló. Hogy is állíthatna valaki mást. Kocogás helyett edzés, elvetemült egy gondolat.

2013. aug. 4. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia Harcműves!

Azt gondolom, hogy a békés élet záloga a tolerancia és a tisztelet. Ennek jegyében megértem az álláspontodat, sőt még az előítéletedet is a futással kapcsolatban. Számítva megértésedre annyit hozzáfűznék, hogy a futás nem csak azon elmebetegek sportja, akik nem találtak más mozgásformát. Én egész életemben sportoltam különböző sportágakban. De mindig is futottam, most is teszem, mert egyszerűen szeretek futni, pedig már jócskán negyven fölött vagyok. Élvezem legyőzni magam és a kilométereket, élvezem a teljesítés utáni kellemes fáradtságot, szeretem a közösségi futások hangulatát, sőt a magányos kilométereket is. Ez tűnhet legalább akkora baromságnak bizonyos emberek szemében, mint az a mozgásforma, amit Te képviselsz, függetlenűl és érvektől és ellenérvektől. Viszont ha már van pár millió olyan barom, aki szeret futni, akkor már érdemes szót váltani a tapasztalatokról, így többek között a cipőkről is, hisz nem zárható ki, hogy a hülyeség ragályos és lesznek még ezután is olyanok, akik nekifognak a futásnak.

Szerintem keressünk inkább egyetértéseket, mint azt, hogy miben nem értünk egyett!

Üdvözlettel és tisztelettel! M

2013. aug. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 legion ***** válasza:
Én nem vagyok egy régi futó,bár rendszeresen futok,az tény.Én egyszer futottam futócipőben 10 km-t betonon,és igencsak megéreztem.Szerintem,ha van lehetőséged,ne betonon fuss,vannak félreeső helyek,vannak salakpályák,erdők....meg lehet ezt oldani.Bár Harcművesnek mondom,aki úgy fest ugyanúgy utálja a csak kocogókat,jöjjön ki a Bosnyák téri pályára,ott hülyét kapna,mert majdnem mindenki csak kocog.Aztán látna valakit erős tempóval 8000 m-t lefutni,vagy Cooperezni(3100 m/12 perc),na akkor tudni fogja,ki írt most ide...
2013. aug. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szemkötő a fejedre, rajzszeg a betonra, vékony talpú cipő
2013. szept. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!