Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Jövőre végzek a középiskolai...

Jövőre végzek a középiskolai tanulmányaimmal (gimnázium) és jelenleg az angol-biológia érdeklődésem miatt pszichológiát tartom jó ötletnek, továbbtanulás céljából. Esetleg lenne ötletetek még angol-biológia kombinációval?

Figyelt kérdés
Angolból van felsőfokú nyelvvizsgám, német nyelvből középfokon beszélek, áprilisban megyek felsőfokú vizsgára. Biológiából ötös voltam, és magánórát is vettem. Sokat tanultam, viszont a kémiának csak a szerves része érdekel, ezért nem választanék orvosi egyetemet.Pszichológián belül sportpszichológiára gondoltam. Vélemény? Ötletek? Hogy tudnék elhelyezkedni ha esetleg sportpszichológus lennék? Mennyit tudnék keresni? Sajnos nálam ez nem az utolsó szempont. Válaszaitokat köszönöm.

2013. aug. 4. 14:39
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez változó, mint minden szakmában, vannak jó és rossz szakemberek. Tehát ha te sportpszichológus szeretnél lenni és érdekel és jó vagy benne, akkor természetesen jók az esélyeid. Amúgy biosz szakon is kell a jó angol tudás, hisz nagyon sok anyag angolul van, szóval már első évben érdemes nyelvvizsgázni annak akinek ez nincs meg, de nálad ilyen szempontból nem lenne gond.

De a sportpszichológia is nagyon érdekes lehet, szerintem jó választás lenne neked a pszichológia.

Ha nagyon jó vagy akkor még doktori iskolába is mehetsz és akkor természetesen nagyobb fizetésre is számíthatsz. Bár néhány esetben érdemes külföldön doktorálni, na de nem rohanok előre.

Jól lehet keresni evvel, tehát ha érdekel és jó vagy, akkor megéri.

2013. aug. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!