Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Van itt személyi edző vagy...

Van itt személyi edző vagy aki nagyon ért ilyenekhez? Edzéssel kapcsolatban lenne kérdésem: )

Figyelt kérdés
2013. aug. 5. 15:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Van pár hozzáértő, kérdezz nyugodtan.
2013. aug. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Az első kérdésem az lenne, hogy egy edzésnek hogyan kezdjek neki itthon? Mármint nyilván nyújtani kell egy pár percet de kell olyan mozgás az elején ami felviszi a pulzusom? mert egy ideig úgy csináltam hogy félórát lépcső gépeztem és leizzadtam aztán neki kezdtem a gyakorlatoknak amit egy óráig csináltam, ez így jó? vagy valamit másképpen kéne csinálnom?
2013. aug. 5. 15:49
 3/22 anonim ***** válasza:
Fogyni akarsz vagy tömeget növelni?
2013. aug. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Kellene 5-10 perc bemelegítés, ami lehet gimnasztika (karkörzés, derékkörzés, könyök- váll, fejkörzés, stb) és jó ha megy mell pár perc aerob jellegű mozgás, pl szobabicaj, lépcsőzőgép, stb.

Ez után menjen az erősítő edzés, ami lehet saját testsúlyos és/vagy súlyzós is. Majd az erősítő edzés végén legyen még kardio jellegű edzés, de ne fordítva. Tehát a végén menjen a kardio.

Persze a célodnak megfelelő étrend kellene, izomnöveléshez tömegnövelő étrend, zsírleadáshoz pedig szálkásító diéta. Egyszerre nemigen megy a kettő.

2013. aug. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
fogyni de mellette formásodni:)
2013. aug. 5. 15:56
 6/22 anonim ***** válasza:
Na ezért írtam, hogy nemigen megy a kettő egyszerre, mert zsírleadáshoz kalória mínuszban kell lenni, izomnöveléshez (formásodás) pedig kalória pluszban. Tehát az étrenden múlik a döntő része a dolgoknak.
2013. aug. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
az étkezésre is oda figyelek napi 2000 kcal helyett 1500 vagy így sem menne?
2013. aug. 5. 16:04
 8/22 Osynho ***** válasza:
Nem.
2013. aug. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
akkor mit kéne csinálnom?
2013. aug. 5. 16:09
 10/22 anonim ***** válasza:
Ha 1500 menne és azzal kalória mínuszban leszel, akkor fogysz, de mellette nem fogsz izmot növelni.
2013. aug. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!