Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nagyon érdekelne a dolog:...

Nagyon érdekelne a dolog: miért van az hogy az ugrabugrálós tornákat (pl keményebb aerobic vagy insanity) nem bírom végig csinálni, de az erősítő, zsírégető, súlyzós edzéseket gond nélkül megcsinálom?

Figyelt kérdés
Ma is elkezdtem a szokásos tornámat. Bemelegítés képpen insanityzni kezdtem de a steching után kidőltem, egyszerűen szinte összeestem. Pihentem majd elkezdtem csinálni a súlyzós, erősítő gyakorlat sorom és észre sem vettem vége volt, 55 perc pillanatok alatt elment. Izzadtam és fájt is de bírtam. Ez vajon miért van?
2013. aug. 11. 21:17
 1/5 anonim ***** válasza:
55%

zsírégető edzés alapból nem létező fogalom.


a kérdésre a válasz meg azért,mert az előbbiben állóképességi terhelés van,ami a jelek szerint neked nem túl fejlett.

2013. aug. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnálom és köszönöm.
2013. aug. 12. 12:54
 3/5 anonim ***** válasza:

nem kell ezt sajnálnod:).

senki nem úgy születik,hogy kiváló az állóképessége.

csináld csak nyugodtan ha állóképességben is szeretnél fejlődni és ha rendszeresen csinálod,akkor rohamos lesz a javulás ezen a téren.

2013. aug. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezeknél én is kidőlök, de 100 kmt meg simán lebiciklizek, dombos terepen..szerintem azért, mert ott nem köpöm ki a tüdőmez már az elején, s folyamatosan.
2013. dec. 8. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az első cardio, inkább a szív- és érrendszert terheli, a teljes tested mozog, kifulladsz, ennyi. A második meg kevésbé az, inkább izom kell hozzá. Gyenge a keringésed és nem bírod tüdőből (értsd. nem jut el elég oxigén az izmaidhoz). Ez nagyon jól fejleszthető futással, ugrókötéllel, úszással, 4 ütemű fekvőtámasszal, és hasonló ugrabugrálós dolgokkal, ha sokat csinálod pár hónap után belejössz.
2015. ápr. 18. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!