Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lehet attól valami bajom, ha...

Lehet attól valami bajom, ha 26 évesen kezdek el sportolni?

Figyelt kérdés

Konkrétan a futásra gondolok.

4 hónapja még gondot okozott 1 kilométer lefutása,de ma már képes vagyok 10 km-t is lefutni 11-12km/h tempóban.

Nagyobb megerőltetőbb futások után szoktam érezni a melkasomban, bal oldalt a szívemnél,hogy enyhén fáj.

Pont úgy mintha megerőltettem volna a mellkasomat pl húzódzkodással ,vagy fekvőtámaszokkal.

Lehetséges,hogy a szívem növekedésnek indult? És csínálja a helyet magának?

Olvastam,hogy a futás szívmegnagyobbodást okoz.

Én eddigi életemben sohasem futottam ennyit,ekkora megterhelésnak sosem volt kitéve a testem.

Ez alatt a 4 hónap alatt fogytam 17 kilót és a vérnyomáson 160/90-ről lement ,130/60-ra de néha csak 50 a nyugalmi pulzusom.


2013. aug. 25. 07:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem szabadna ennyitől bajodnak lenni, a vérnyomásod is sokkal jobb lett és az állóképességed is. Ha tényleg érzed a mellkasodban a fájdalmat, akkor nem ártana azért egy kardiológiai kivizsgálás, csak hogy megnyugodj.
2013. aug. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Semmi bajod nem lehet tőle. Miért is lenne?

Én most 28 évesen kezdtem el úszni, és semmi bajom...

2013. aug. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem egy komoly fájdalomról van szó és szerintem nem is a szívem fáj,hanem valami ín vagy hártya,az is csak akkor ha nyújtózkodom,vagy úgy fekszem,hogy nyomódik,akkor érzem ezt a nagyon enyhe fájdalmat,a szívritmusom ütemére.

2013. aug. 25. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!