Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik önvédelmi sportot vagy...

Melyik önvédelmi sportot vagy harcművészetet lehet a leggyorsabban kitanulni (alkalmazni? )

Figyelt kérdés
Tudom,hogy a jobbak egy élet,de ami használható valamire,erős és hatékony az utcára és nem 50+ felett védhetném magam.Kérem egyesületet és edzőt is ajánlani
2013. aug. 30. 18:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Nálam általában a futás a leghatékonyabb.
2013. aug. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az önvédelem olyan készségeket és képességeket igényel, amiket nem lehet gyorsan elsajátítani. Relative gyorsan.. ehhez jó helyen kell gyakorolni.


Mindenki a maga által jónak talált edzést ajánlja, én azért másokat is ajánlok, meg van amiket nem ajánlok, ahogyan én is felállítottam hosszas utánajárás után az értékrendemet a témában..


Budapesten van belső stílusú kungfu oktatás, (lehet csak egy helyen) kimondottan harcra, önvédelemre koncentrálnak. Tudom, mert ott gyakorlom én is, és bármikor bárkivel ki tudok állni, és nem kell félteni. A belső kungfuk, wudang kungfu jó dolog, és kevesen ismerik, kevesen felkészültek ellene.


Jó jujutsu edzések, wingchun kungfu edzések vannak még Budapesten.


Alapvetően az ökölvívás az mindenhol jó szokott lenni, ez azért fontos mert megtanítanak ütni. Sok helyen nem tanítanak meg jól ütni, hiába harcművészet edzés.. na ezeket kell elkerülni. A box mindig jó alap.. :) Ha nincs jobb, Pesten önvédelemre van jobb, de akkor is el lehet menni néha boxolókkal gyakorolni, hogy érezd milyen pályán vagy. Ők jó szintjelzők! :)


Savate is jó Pesten, ki lehet próbálni. Küzdősport, de elég sok harcművészet jellege van, van önvédelmi része. Én nem választanám ezt a saját edzésem helyett.. és ennek megvan az oka, én úgy érzem többet tudok tanulni, fejlődni wudangban.. de minden ember más. Ezek az ajánlatok részemről.

2013. aug. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 aikiboxer ***** válasza:

Szinte bármit tanulsz, 2 év rendszeres edzés kell ahhoz, hogy alapszinten meg tudd védeni magad. Aki ennél gyorsabban ígér valamit, az kókler.


A box, thai box, kick-box és savate azok a stílusok, amelyeket puha kesztyűben-fogvédővel gyakorolnak, ezért a lehető leggyorsabban tanítják meg a szükséges küzdelmi készségek AlAPJAIT, persze ettől nem fogsz mindent tudni, de ezekkel jól jársz.

2013. aug. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ökölvívás, szabadfogású birkózás. Aztán savate. Ezek a küzdősportok rövidtávon is hatékonyak tudnak lenni, egy fegyver nélküli, harcművészetet nem tanuló utcai támadó ellen.

A harcművészetek hosszú távon jóval hatékonyabbak a küzdősportolnál, mivel megtanítanak pusztítani, de kevés jó, autentikus HM edzés van. És lássuk be, egy ushiro mawashi geri míg biztosan, hibátlan kivitelezéssel elsajátítod, az több év...ellenben egy gedan mawashit vagy egy egyszerű jobbegyenest lényegesen rövidebb idő alatt be tudsz gyakorolni annyira, hogy utcán hatékony legyen.


Osu

2013. szept. 1. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
ökölvivás én egy hét után megtanultam az ütéseket
2013. szept. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 aikiboxer ***** válasza:
Egy hét alatt megtanultad az ütéseket? Ez jó vicc volt. Még a tíz éve bokszoló versenyzőkkel is előfordul, hogy lemennek edzeni, ütik a zsákot vagy iskoláznak, és az edző folyamatosan cseszegeti őket, hogy "ez mi volt?!" -- és kb. a negyvenedik ütésükre mondja azt, hogy "ez mintha emlékeztetett volna valamilyen ütésre"... :))) De te megtanultad egy hét alatt? :)))
2013. szept. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

még pár nap és a taichi mesterek belső stílusú, belsőszerv robbantó ütéseit is elsajátítja. ezt nevezik tehetségnek.


:D

2013. szept. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!