Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik jobb utcai bunyóra, a...

Melyik jobb utcai bunyóra, a nagyobb tömeg viszont lassabb mozgás, vagy könnyű testsúly viszont gyors mozgás?

Figyelt kérdés
168 cm vagyok,jelenleg 54 kg..Iszonyat vékony csontozatú vagyok,nagyon szálkás,izmos..Kondiztam régen,most SW-t csinálok..Sokan mondták és én is észrevettem,hogy nagyon durván gyors vagyok,ütéseim,rúgásaim is szintén nagyon gyorsak(nem nagyképűségből írom).Eddig utcán nem volt verekedésem.Karatén szoktunk verekedni(fejre nincs ütés),testre ütéseim és a rúgásaim tök gyorsak nem sokan tudják kivédeni+el is mozgom.Arra rájöttem,hogy karatén nagyon hasznos a gyorsaság,viszont: Utcán ez mennyire hátrány a könnyű testsúly? Ha gyors vagyok techikás van esélyem egy nálam magasabb és nehezebb ember ellen,aki lassabb?

2013. szept. 18. 17:36
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
Hát ha pl utcai bunyóban az ellenfelednek minőségi izomzata van akkor cumi! (nem egy koxosra gondoltam)
2013. szept. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
minőségi izom is lehet lassú,kötött..a legtöbb kondis elhanyagolja a nyújtást,anno mikor csak gyúrtam semmit nem nyújtottam olyan kötött,lassú voltam..
2013. szept. 18. 17:44
 3/25 anonim válasza:

Kepzelj el egy Hannibal for King típusú emberkét ellenfélnek.

hiába lassú de ha kapsz 1 ütést kifekszel

2013. szept. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Sokan mondták már,hogy bizonyos tömeg felett már inkább toló erejű lesz az ütés,nem pedig mélyre ható.Kicsi az öklöm,kisebb felületen csapódik be,nem terjed annyira szét,ezért jobban mélyre ható.Lehet baromságot írok,de így hallottam.Edzésen mikor pajzsra ütünk sok olyat láttam aki elég nehéz,és hát nem azért, de alig éreztem meg az ütését,hogy fájna,inkább csak hátra fele dőltem tőle.Nekem ez a véleményem erről,hogy sokkal mélyrehatóbb az ütés kisebb tömegnél,kisebb ökölnél és nagy gyorsaságnál.De javítsatok ki,ha nem így van.
2013. szept. 18. 18:09
 5/25 A kérdező kommentje:
A másik dolog,hogy szerintem egy utcai bunyóban akár egy nehéz ember üt fejbe,akkor is kifekszek,meg ha én ütöm meg akár 50 kilómmal,de gyorsan ököllel,szerintem ő is.Viszont ha ez így van,akkor itt szerintem már a gyorsaság a fontos.
2013. szept. 18. 18:11
 6/25 anonim válasza:

Kicsit elgondolkodtam ezen.

Ugyanannyi esélye van mind a 2 Félnek.

pl. Egy jól célzott áll ütéssel egyből kifekyzik az izmosabb is... Viszont szerintem egy picit előnyösebb helyzetben van az izmosabb egyed.

2013. szept. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Én azt gondolom,hogy szerintem,ha ő meglenditené a kezét és ha én gyorsabb vagyok már abban a pillanatban kitérnék/elhajolnék előle és egyből vissza ütni,legjobb esetben még vissza se húzná a kezét,védekezni még annyi ideje se lenne én szerintem.Sokkal jobban belehetne mozogni,viszont,ha ő már idegből jönne és áttudna fogni,akkor már nagy szopás lenne,mert lerak úgy a földre fel nem kelek onnan.
2013. szept. 18. 18:20
 8/25 A kérdező kommentje:

Ezt főképp azért kérdeztem,mert nem tudom eldönteni,melyik a jobb!Imádom a gyorsaságom,akikkel eddig találkoztam nem voltak ilyen gyorsan,egy versenyen is voltam ott se.

Viszont néznék ki szívesen kb.70-80 kg izomállatnak is,de ott tuti már nem tudnám megtartani ezt a gyorsaságot.

2013. szept. 18. 18:23
 9/25 anonim ***** válasza:
64%

A készségeid és képességeid összege a lényeg.


Tömeg nem számít sokat, ha tudsz jól ütni. Ugyanakkor a tömeg nem is hátrány, mert nem feltétlen jelent lassúságot.


Karatés dolgokat viszont felejtsd el, nem arról híres, hogy reális közelharci tudást ad.


Amit te hasznos karatés gyorsaságnak nevezel, azoknak az ütéseknek.. rúgásoknak mekkora súlyuk van? Érnek bármit is, azon kívül, hogy látszólag találatok? Ezt gondold át, mert a legtöbb karatés csak pontozós bunyóban állhat ki, de bármelyik boxoló kikészítené őket. Ez van.

2013. szept. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim válasza:
Ezt értem. De olyan sincs hogy 1poft se kapol ,még a legjobbak is kapnak.. Es ekkor az izmosabb egyeddel szemben ... Érted nem?
2013. szept. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!