Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik jobb utcai bunyóra, a...

Melyik jobb utcai bunyóra, a nagyobb tömeg viszont lassabb mozgás, vagy könnyű testsúly viszont gyors mozgás?

Figyelt kérdés
168 cm vagyok,jelenleg 54 kg..Iszonyat vékony csontozatú vagyok,nagyon szálkás,izmos..Kondiztam régen,most SW-t csinálok..Sokan mondták és én is észrevettem,hogy nagyon durván gyors vagyok,ütéseim,rúgásaim is szintén nagyon gyorsak(nem nagyképűségből írom).Eddig utcán nem volt verekedésem.Karatén szoktunk verekedni(fejre nincs ütés),testre ütéseim és a rúgásaim tök gyorsak nem sokan tudják kivédeni+el is mozgom.Arra rájöttem,hogy karatén nagyon hasznos a gyorsaság,viszont: Utcán ez mennyire hátrány a könnyű testsúly? Ha gyors vagyok techikás van esélyem egy nálam magasabb és nehezebb ember ellen,aki lassabb?

2013. szept. 18. 17:36
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

"Én azt gondolom,hogy szerintem,ha ő meglenditené a kezét és ha én gyorsabb vagyok már abban a pillanatban kitérnék/elhajolnék előle és egyből vissza ütni,legjobb esetben még vissza se húzná a kezét,"


Ez a valódi közelharc alapja.


"Viszont néznék ki szívesen kb.70-80 kg izomállatnak is,de ott tuti már nem tudnám megtartani ezt a gyorsaságot."


75 kilós állat vagyok, én sem szerénykedem ha gyorsaságra kerül a sor. Nem a tömeg határozza meg a sebességet.. a mozgást kell iskolázni, akkor gyors lesz és még értelmes is.

2013. szept. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Én értem igen,mindegyik fél kaphat ugyanúgy ütést,de ha pl. én gyorsan ütöm,darálom be mozgom stb..(nem a hadonászásra gondolok)Sokkal több esélyem van előbb betalálni neki,mint ő nekem.Sokat számít az hogy ki talál be előbb szerintem.
2013. szept. 18. 18:34
 13/25 A kérdező kommentje:
Egyébként a karatéhoz visszatérve,ahol nincs fejre ütés,csak testre ott számít a legtöbbet a vékony,gyors kéz,de az a baj ha én elkezdenék tömegelni,nagyobb kezem lenne,akkor már lehet nem tudnék úgy testre darálni,aztán akkor jönnének a nagy beszólások:D 3 éve karatézok,most végzek suliban,szóval még itt kell maradjak,de utána lehet,hogy keresek valami küzdősportot.Csak nekem fontos az egészség is,és karatén nagy szerepet kap a jóga,egészséges életmód stb.
2013. szept. 18. 18:38
 14/25 anonim ***** válasza:
52%

"ha én elkezdenék tömegelni,nagyobb kezem lenne,akkor már lehet nem tudnék úgy testre darálni,"


darálásban lesz erő? .. ha jól használod a tested, akkor gyors marad az ütésed. ha erre nem tanítanak edzéseden.. akkor miért maradsz karaténál? :D

2013. szept. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
az a baj,hogy én kis városban lakom,régóta ismerem az edzőmet,fiatal is régóta csinálj nagyon tud verekedni,tény hogy nem tanít valami jól.voltam elsőnek versenyezni országoson(nem elterjedt ez a karate),első helyezett is lettem és így tök nehéz ott hagyni.De,ha tovább tanulok mindenképpen abba kell hagynom
2013. szept. 18. 18:46
 16/25 anonim ***** válasza:
Személy szerint már láttam olyat, hogy egyik birkózó edzőtársamat (206 cm/135 kg) fejbe rúgta egy semi-kontaktos állóharcos, de nem kerülhette el a végzetét egy csapott szaltóval csapódott a betonon :D
2013. szept. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Most fáradt vagyok. Melyikük szaltózott?


Merthogy a történetből mindkettő logikus lehet.. bár én arra szavazok, hogy birkózót azért nem olyan könnyű lerúgni..


Kérdező, ha most erre van lehetőséged, akkor meg nem kérdés, csináld, és hozd ki a legtöbbet amit jelenleg tudsz!

2013. szept. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

A birkózó dobta el a strikert.

Nem tudom, hogy érthetően írtam-e, a szaltó egy szemből indított hátrafelé irányuló dobás.

2013. szept. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

"ha én ütöm meg akár 50 kilómmal,de gyorsan ököllel,szerintem ő is." Nem feltétlen... Üthetsz 100x is akármilyet ha pontatlan nem fogod kiütni.


Viszont lehet, hogy az ellenfeled lassabb /ami egyáltalán nem biztos attól, hogy nehezebb/ lehet sokkal cselesebb. Pl. fejbe akarna rúgni és húznád el a fejed és akkor közbe csak jól belerúg az oldalaba. /és általába ha valaki elugrik tuti nem jó irányba mert arra az irányba amerre rúg és onnan csak egy mozdulat tovább/

2013. szept. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
az a baj,hogy eléggé alacsony vagyok 168 cm,nőni már nem fogok..ehhez a magassághoz érdemes nagyon hízni vagy inkább maradjak szálkásabb?Persze bunyóhoz,amelyik jobb.
2013. szept. 22. 10:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!