Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen gyakorlatot lehet...

Milyen gyakorlatot lehet végezni vagy kézisúlyzóval (4kg) a csuklyás izom erősítésére és milyen ismétlésszámmal?

Figyelt kérdés

Ha lehet vmi olyan gyakorlatra lennék kiváncsi ami, csak a csuklyás izmot erősíti vagy leginkább azt. 15 éves vagyok 1 éve közepesen intenzíven kondizok.(Napi 1-1,5 óra)

Előre is köszönöm a válaszokat!


2008. júl. 6. 22:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyet. A 4 kiló az papírnehezék.

A csukjásizomra vállvonogatást szoktak végezni.

15 évesen, ha 1 éve jársz kondizni, az dícséretes.

Csak azt mond meg, hogy hova jársz, ahol csak 4 kilós súlyzó van? Ez valami női terem?

Nos a csukjás izom nagyon erős, sokszor 100 kiló feletti súlyal edzik. Neked olyan 14-15 kiló kellene oldalanként, és 10-12 ismétléssel sorozatonként.

2008. júl. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1. Nem járok kondizni hanem otthon csinálom, de ha nagyon akarod leírhatom az edéstervemet.

2.oké megértettem, hogy ez a gyakorlat 4 kilóra nem jó, de azért nem kell cikizni.

3. Sztem akármekkora súllyal csinálsz bármit hogyha 5-ször annyit csinálsz belőle( kisebb súllyal) mint amennyit egy 3-szor akkora súllyal csinálnál akkor van értelme.

2008. júl. 7. 11:49
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja és még egy. Nem akarok kötekedni, mint ahogy te sem kötekedtél (ugye?). De azért a csuklyás izmot még mindig nem j-vel írják.
2008. júl. 7. 11:52
 4/8 A kérdező kommentje:
Amúgy köszönöm a választ!!!
2008. júl. 7. 11:53
 5/8 anonim ***** válasza:
Kézi sulyzóval elég nehéz edzeni a csuklya izmot sok mindenre jo lehet mind bicepsz tricepsz meg pl a váll erősítésére. engem érdekelne az edzés terved lehet tudok segiteni. énis kondizok négy éve.
2008. júl. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kedves 2. válaszoló (bocs hogy ezt írtam csak hogy biztosan tudd hogy neked küldöm) Küldök neked privát e-mailt az edzéstervvel
2008. júl. 7. 21:27
 7/8 anonim ***** válasza:
A 3. feltételezésed nem helytálló! Nem lehet 30-40 ismétléssel izomtömeget és eröt növelni. Az ideális ismétlésszám 6 és 12 közt van amelyben az utolsó 2 ismétlés már megeröltetö. CSak így tudod az izomrostokat túlterhelni és növekedésre késztetni. Ha 20 ismétlés felett végzel gyakorlatot akkor nem az izomrost terhelödik hanem csak az energiaraktárak merülnek ki és elfáradsz. Az izomzat megszokja a terhelést és nam fejlödik.
2008. júl. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Megpróbálok eszerint változtatni.
2008. júl. 9. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!