Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha futok azzal letudok fogyni?

Ha futok azzal letudok fogyni?

Figyelt kérdés

ha mondjuk minden nap elmegyek futni és 1 órán keresztül futok 10km/h tempóban akkor a hasamon lévő felesleget letudom adni? vagy a fölös hájt ami rajtam van?

és kb mennyi idő alatt 1-2-3-4-5 hónap?


2013. okt. 26. 16:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Napi 5000 kcal bevitel mellett lehetetlen. Diétás étrend az alapja, fehérje szénhidrát és zsír grammra pontosan belőve.
2013. okt. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
hát én napi 1200 kalóri beivtelem van reggelire általába egy almát eszek ebédre húst és zöldséget és vacsira is gyümölcsöt
2013. okt. 26. 17:06
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem valami teljes értékű az étkezésed, emellett zsírból fogyni is nehéz, ráadásul nem egészséges ilyen étrend mellett megfejelni a szervezetünket fizikai igénybevétellel. Jól mondja az első, az 5000 kcal csak egy példa volt, hogy függ attól, mennyi kcal-t viszel be, de a legfontosabb a makrotápanyagok jól kiszámolt mennyisége.


Szálkásító diétához legalább hasonló étrend kéne neked, egyébként a futás alkalmas lehet fogyásra, főleg, ha a megfelelő tartományban futunk.

2013. okt. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
akkor tudtok ajánlani egy tipikus étrendet? és hogy ha mindezeket betartom akkor mennyi idő után lehet változást elérni?
2013. okt. 26. 17:24
 5/10 anonim ***** válasza:

Szálkásító étrend, erre keress rá.


Egy tipikus szálkásító étrendben 3g fehérjét ajánlanak naponta testsúlykilónként. Zárójelen jegyzem meg, hogy feltételezve, hogy az illető végez súlyzós edzést, és már van rajta némi izom.

Neked kezdésnek legalább 1,5 g-ot ajánlanék, mivel nem végzel súlyzós edzést, nem tömegnöveltél és eddig jóval kevesebbet ettél, nehéz lenne hozzászokni. De amint megszokod, vagy netalán elkezdesz valamilyen erősítő edzést, akkor jó volna emelni egy kicsit.

Forrásai: sovány húsok, sovány tejtermékek, tojás, protein por.


Szénhidrátból a legfontosabb, hogy amit beviszel, azt komplex forrásból vidd be, tehát tk tészták, rizs vagy hüvelyesek zöldségekkel, stb. Semmi fehér liszt vagy egyszerű ch ne legyen, a gyümölcsökkel is óvatosan kéne bánni.

Kezdetnek 3g/ttkg a javasolt, de valszeg majd lentebb kell vinni, később leírom.

Zsírokból a transzzsírokat kerüld el mindenképp, a telített zsírokkal óvatosan, a fő bevitelt a telítetlen zsírok képezzék. Ezek mennyisége lehet 0,5-0,75g/ttkg, ezekkel is lehet variálni.


Ha megvan a napi adag, akkor oszd szét minél több felé, 2-3 óránkénti étkezésekre számolva. Minden étkezéshez együnk sok zöldséget, este már ne fogyasszunk ch forrást.


Ezzel és az edzéssel hetente egy azonos időpontban és körülmények közötti súlyellenőrzés javasolt, heti 0,5-1 kg fogyással, ha ennél több, emeld a ch-t, mert megy vele izom is, ha ennél kevesebb, csökkentsd a ch-t.


Az aerob edzést ~130-as tartományban ajánlott végezni, tehát közepes megerőltetéssel, nem kifulladva, lehetőleg az egészet egyben végezzük el, pihenők nélkül.


Viszont elmondom, hogy ha le is adod a zsírt, akkor ha nincs izmod, lehet nem fog tetszeni az eredményt, azért javaslom, előtte építs izmot valamilyen erősítő edzéssel (súlyzóval, saját súllyal) és tömegnövelő étrenddel.

2013. okt. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszi hát most ugy vagyok vele hogy elkezdek boxolni és van rjtam sok izom :D a bicepszem meg a tricepszem eléggé látszik... a hasizmom a sok zsír alatt is látszik a mellizmomat fogom most erősiteni ... és végzek súlyzós gyakorlatokat
2013. okt. 26. 17:43
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha erősítesz, akkor mindenre erősíts.

Ha már súlyzózol vagy csak saját testsúllyal edzel, akkor figyelj a fehérjebevitelre mert szálkásítás alatt könnyen veszíthetsz izmot.

2013. okt. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
értem szóval egyek sok sovány hust... :D és mennyi idő alatt várható eredmény?
2013. okt. 26. 18:17
 9/10 anonim ***** válasza:
Mondtam, hogy heti hány kg fogyás az ideális, ebből nagyjából kiszámolhatod. Hónapok, évek kellenek a potenciálunk eléréséhez.
2013. okt. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
értem köszi :D
2013. okt. 26. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!