Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mitől görcsölhettem be ennyire...

Mitől görcsölhettem be ennyire, és van-e összefüggés az edzés és a Stroke között? Azóta nem merek edzeni.

Figyelt kérdés
Részt vettem egy igen megterhelő TRX-es edzésen és utána a fenekemtől a bokámig begörcsöltem, de úgy hogy alig bírtam lábra állni, még soha ilyen nem volt velem.1 óra elteltével lezsibbadt a karom és a fél arcom, és beszédzavarom volt. A nővérem azonnal vitt a kórházba, ott 160-as vérnyomást mértek, semmi mást nem találtak. Azt mondták, hogy egy kisebb Stroke volt

2013. nov. 3. 12:26
 1/9 anonim ***** válasza:

ha valóban az volt,akkor azonnal meg ct-znek,vagy mri-be tesznek.

mindenesetre kérj beutalót a neurológiára és ha nem utal be magától az orvos mri-re,akkor mond meg,hogy kifizeted a vizsgálatot,de tudni akarod,hogy mi volt ez.

2013. nov. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
tiszta Vészhelyzet volt, mikor a kórházba kerültem... a dokik ezerrel szaladgáltak körülöttem, és 1 óra leforgása alatt szinte minden vizsgálaton túl voltam... CT, vérnyomás mérés, EKG, 1 órán át megfigyeltek, és utána bent kellett maradnom 5 napig a kórházban... ott a fejem búbjától a talpamig kivizsgáltak, és semmit nem találtak...papírforma szerint egészséges vagyok mint a makk
2013. nov. 3. 12:43
 3/9 anonim ***** válasza:

nah azért.

akkor lehet,hogy kezdődő pánikbetegséged van,nézz utána.

2013. nov. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az olyan gyakorlatoknál, amikor a fejed alacsonyabban van a tested többi részéhez képest, óvatosan. Bemelegítés legyen, közben semmi beszélgetés, röhögés, túlzott erőlködés. Nézz utána, hogy a családban volt-e olyan, akinek problémái voltak az érfala rugalmasságával. A laborértékeidet a táplálkozási szokásaidat (és minden más életmódbelit, gondolok itt alvás, stressz, dohányzás, alkohol, éjszakázás, koffein) vesd össze, akár orvossal is konzultáld meg, mert ezen lehet javítani.


Ha neked hajlamod van a magasabb vérnyomásra, akkor ezzel ugyanígy járj el, vedd figyelembe.

2013. nov. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

ddrake Köszönöm a válaszod!

Amit írsz az mind igaz! Mert pont olyan gyakorlatot végeztem, amikor a fejem alacsonyabban volt a testemnél... és röhögtem az erőlködés közben magamon... és meglehetősen kimerült állapotban, ugyanis 2 hónapot dolgoztam 24/h szabadnap nélkül, sokat idegeskedtem, és éjszakai ügyeletben 3x-4x kellett felkelnem, mind-e mellett akkor naponta megittam 1 vödör kávét, hogy fent tudjak maradni nappal... Szóval hülye voltam!

2013. nov. 3. 13:56
 6/9 anonim ***** válasza:
Te jó ég, akkor ezután hogy merjek hiperhajlítást végezni? :O Kár volt elolvasnom ezt a kérdést...
2013. nov. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hyperhajlítás ilyen szempontból nem annyira durva, lévén a lábak vízszintesek, vagy inkább lefelé lejtenek, sokkal kevesebb vér tódul így a felsőtestbe.


És vedd figyelembe: a körülmények sokat számítanak, ahogy azt láthattad is. Egy bokatörésből frissen gyógyult ember, akinek még befelé billenő lábfeje is van valóban ne merjen vékony talpú cipőben guggolni például. Egy szívbeteg ne akarjon lépcsőzni súlymellényben, ugyanez igaz arra, aki két hete 3-4 órákat alszik, és energiaitallal tartja magában a lelket.


A fizikai aktivitás mindig terheli a szervezetet, tudni kell, mikor van az, amikor valami már túlterheli.

2013. nov. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Köszi, akkor mégiscsak megpróbálom. Még sosem végeztem ezt a gyakorlatot. :D
2013. nov. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Aki esetleg fél az ilyesmitől, vagy tudja magáról, hogy hajlama van tüneteket produkálni, az először próbáljon nyugodtan Trendelenburg-helyzetből fokozatosan átmenve teljesen függőleges kézen-/fejenállásba kerülni, és ott 0,5-1-2 percet eltölteni, nézni, hogy van-e valamilyen tünet (fejfájás, lüktetés, rosszullét, reflux, mert ez is hozzátartozik). Közben beszélni nevetni, erőlködni, koncentrációt bármivel elvonni tilos! Teli szájjal lenni, még csak rágóval vagy piercinggel is, természetesen.


Aztán sorban fekvő, ülő majd álló helyzetbe kell kerülni, és továbbra is figyelni, hogy ezután van-e bármi, szédülés, ájulásérzet. Legyen ott mellettünk végig valaki.


Ennyi, ha nagyon óvatosak akarunk lenni :)

2013. nov. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!