Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tovább fog így erősíteni a...

Tovább fog így erősíteni a fekvőtámasz?

Figyelt kérdés
Hello, már rég beleszoktam a sima fekvőbe, nagyon jól bírtam múlt hét kedden elkezdtem úgy hogy felvettem a hátamra egy táskát megpakolva könyvekkel +2db 2kilós súly és úgy volt a hátamon +10kiló és úgy nyomtam/nyomom már, sokkal nehezebb és a mellem is kiteszi magát a melóban:D így fogok továbbfejlődni? ja igen és eddig 8kilóval súlyzóztam mostmár 12kilóval ami sokkal nehezebb de úgy hallottam hogy csak így lehet fejlődni, mert a 8asba már eléggé belefejlődtem, ja és emellett húzódzkodok,felülést,tolódzkodást csinálok
2009. nov. 15. 15:24
 1/6 Teszto ***** válasza:

ez sok dolgotol függ

de hogy a kérdésedre válaszoljak, igen fejlodni fogsz a fekvötámasztol


tömegnövelés: nagysuly+ kevés ismétlés szám

szálkásitás: kisebb suly+ nagyon ismétlés szám


attol függ mi a célod , ez alapjan tanacsos

2009. nov. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
A Fekvotamasz az minden izmot erosit es felylezt, Ahoz hogy az izmokat jobban felyleztje a labak magassaban kel legyenek mint a mell es a fej ...igy a suly a arokra es a felso izomzatra nehezedik igy nehezebb lesz kinyomni a fekvotamaszokat de 3 szor jobban fog erzodni es latszani a hatasa ....ezert szeriakban kell csinalni 15 max 1 szeria ....15 fekvotamasz utan 3 perc szunet ...ezutan megint 15 fekvotamasz es 3 perc szunet igy tovabb legalabb 15 szeriat kell egy nap benyomni fekvotamaszbol ez azt jelenti hogy 15 szor 15-t ugy hogy a labak magasabban vannak mint a vall es a fej ..es hidjetek el nekem hogy az eredmeny lathato es erezheto lessz
2009. nov. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát bocsesz de azt nagyon nyomtam, nagyon bírtam akármilyen magasra tettem a lábamat, és most kipróbáltam kedden úgy, hát mit mondjak egyszerűen rengeteg a különbség nehézségben a 2 között
2009. nov. 15. 16:45
 4/6 anonim ***** válasza:
én 20 x 20-at tolok felpolcolt lábbal meg persze franciarúddal egyéb huncutságokat.. szerintem elég sokat erősít a fekvő, ha szabályosan csinálod, nem mennyiségre. Próbáld ki, hogy viszonylag gyorsan nyomsz 10-15-öt, aztán 5 másodpercig lenti helyzetben megtartod magad, majd 5-öt még nyomsz nagyon lassan, majd újra tartod és újra gyorsan 10-15 és így tovább 3-5x. Garantálom, másnap érezni fogod.. :)
2009. nov. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

15 meg 20as ismétlés szám? :)


Csinálj nyugodtan 3-4-5 szériát és kb olyan ismétlés számmal, hogy ne legyen nagy különbség az első és az utolsó szériáknál.

Pl. 4x 55-45 vagy 4x 80-70db fekvőtámasz.

Hétről hétre növelheted, de a lényeg h szabályosan csináld, ha kevesebbet is tudsz úgy nyomni. Lassan ereszd le magad és hirtelen nyomd ki magad. Heti 3-5 alkalommal csinálhatod, és tarts pihenőnapokat is.

2010. jan. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ha kinyomsz 70-80 szabályos(!!) fekvőt 4x egymás után, persze nem 10 perc pihenőt tartva, esküszöm a számba szarok.. ilyen félig leeresztős, pumpálósból én is akármennyit nyomok :)
2010. jan. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!