Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A szkanderben melyik izmok...

A szkanderben melyik izmok vesznek rész leginkább? Tehát melyik izom, izmok végzik a munka jelentősebb részét. Kicsit szeretném erősíteni ezeket az izmokat. A testépítéssel kialakított izom hatásos a szkanderben? Köszönöm válaszaitokat előre is.

Figyelt kérdés
2009. nov. 19. 23:11
 1/3 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
Szerintem a megfelelő technika a kulcskérdés, a karodat egybe kell "rögzíteni" a törzseddel, azt hiszem a deltaizommal (oldalt a bordádá mellett)és csípőből kell szkanderozni. Legalábbis amikor így csináltam fiatalabb koromban (akkor karatéztam, semmi mást)akkor senki nem győzött le, igaz nem is volt ebből komoly versengés.
2009. nov. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
60%
a szkanderban bár lehet kicsit hihetelen a hasizmoknak is nagy részük van, mert onnan kell "nyomni".ha a hasadra gyúrsz és utánnna szkanderezel attól fognak megerősödni a bicepszed..:)
2010. márc. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Ccske válasza:
100%

Szia!

Lehet hogy már tárgytalan a kérdés,mert "kicsit" későn válaszolok,de remélem ha neked nem is,akkor másnak tudok ezzel segíteni.

A szkander a láb és a fej izmain kívül majdnem minden izmot igénybe vesz,ez nem azt jelenti hogy mindenre egyenlő hangsúlyt kell fektetni, de nem árt ha minden izmod kellően edzett.

A legjobban használt izom (nem a has :) ) hanem a sok helyen emlegetett alkar izomzat,továbbá a kar más izmai is igen fontosak ebben a sportágban (bicepsz,váll,tricepsz).

Azért fontos a kar megfelelő edzettsége és ereje,mert így tudod rögzíteni derékszögben a karodat és innentől kezdve a testsúlyodat beletéve le tudod nyomni az ellenfelet.

A technika gyakorlása is nagyon sokat segíthet, de apám mindig azt mondja: A legjobb módszer ha erősebb vagy az ellenfelednél!

Remélem tudtam ezzel segíteni,és persze a hozzáállás még mindezeket felülmúlja!

sziasztok és jó szkanderozást!

2010. aug. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!