Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Elég hatékony így az edzés ha...

Elég hatékony így az edzés ha fogyni szeretnék? Csináljak még mást is? (24 éves lány vagyok)

Figyelt kérdés

6 hete diétázok(kalóriaszámlálás) 3 hete kezdtem el mozogni tudatosabban. 2 hete pedig kondiba járok.Elég nagy súlyfeleslegtől kell megszabadulnom(20-25kg). Így néz ki a hetem: Hétfő-Szerda kb 1 óra úszás/mellúszás úgy hogy kint van a fejem a vízből, úgyis hogy benne van/.Kedden kondi:25perc bicikli az elején/5perc laza tekerés utána váltogatva 1perc gyors, 2 perc normál tekerés. Majd mell-has-hát erősítés. Az edzés végén megint 25 perc tekerés.Csütörtökön lábra edzünk. Szombaton váll-biceps-triceps.Péntek- Vasárnap pihenő.Elég hatékony ez így?A fogyás az elsődleges szempont, de szeretném kicsit azért az állóképességemet is növelni.Később ha lentebb ment a súlyom szeretnék futni is,de az most szerintem az ízületeimnek nem tenne jót.

156cm75kg 24 éves lány vagyok



2013. nov. 24. 09:18
 1/5 A kérdező kommentje:
A diéta részével úgy gondolom tisztában vagyok nagyjából. Sosem lehet eleget olvasni a táplálkozásról.Szívesen elolvasom a linkeken lévő cikkeket, köszönöm. Viszont most a mozgás része ami jobban érdekelne.Megfelelő-e így vagy többet-kevesebbet, máshogy kellene csinálnom?
2013. nov. 24. 09:57
 2/5 anonim ***** válasza:

Melyik ÁVÓ-s jelentett be? :D

Tisztelt Felhasználónk!


Kérjük, ne használd a hozzászólásokat weblap, vállalkozás, vagy termék reklámozására!


Az ilyen jellegű tevékenység sérti weboldalunk szabályzatát és a regisztráció korlátozásával, vagy tiltásával járhat.


Nem reklámoztam semmit, ott van összeszedve a dolgok rendesen, én csak segíteni akartam,de akkor viszontlátásra kedves Gyakorikérdés.

2013. nov. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Peak, engem is tiltottak már le linkelésekért több hónapra. Sajnos itt ez van, nem szabad linkelni. Vannak roszakarók, aki felnyomják az embert.


Kérdező, szerintem jó lesz így, de a kardio edzés az sose a súlyzós előtt legyen, hanem utána. Ez aranyszabály. Ilyenkor jön a kérdés, hogy miért. Azért mert ha már a kardioval elhasználod a glikogénraktár nagy részét, akkor nem lesz erőd súlyzózni. Másrászt, ha előbb a súlyzósnál felhasználod a glikogént (az izmok ch készlete), akkor utána a kardioval már könnyebben használszföl zsírt. Tehát nagyon nem mindegy a sorrend.

Heti 0,5-1 kg legyen a fogyás, hogy ne veszíts sok izmot. Mert lehet fogyni gyorsabban is, de akkor nem lesz jó a végeredmény. Nem csak a kalória számít, fontos, hogy sok fehérje menjen szálkásításkor. Különben izomvesztés lesz.

2013. nov. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem én jelentettelek:-) privátban ujra elküldhetnéd nekem azt a 3linket amit kiraktál, mert tényleg szívesen elolvasnám.

Akkor azt mondjátok cseréljem a sorrendet.Súlyzózás és utána 50 perc bicaj vagy elég a 25 ?

Vettem bioteches port amit edzés után kell inni. ha jól tudom nem kifejezetten fehérje por mert vacsit is lehet vele helyettesíteni. De ha már megvettem megiszom.

Köszönöm a segítséget!

2013. nov. 24. 12:07
 5/5 anonim ***** válasza:

Előbb a súlyzós, utána az aerob edzés. 40-50 perces aerob edzés kell. Tehát 130-as pulzus körül. Nem magas intenzitású kardio!

Az jó ha vettél proteint. Mehet is edzés után. Akár este és reggel is jó, de este jobb lenne a sovány túró. Én ahhoz is teszek egy kis proteint ízesítésnek.

2013. nov. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!