Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Thai box VS Ökölvívás?

Thai box VS Ökölvívás?

Figyelt kérdés

Üdv!


A közel jövőben valamiféle küzdősportot szeretnék megtanulni, mivel ilyen téren még sosem sportoltam.Eleinte a box tetszett meg,sokan írják,hogy intelligens sport,nem elég a puszta erő. Aztán tovább nézegettem és megtaláltam a Thai boxot és a különböző "ágazatait"(Muay boran,Muay thai stb.). A thai box kultúrája ,monzágformája,története mind nagyon megtetszett,ezért ezt preferálom. VISZONT ezzel ellentétben sokak írják,hogy a thai box csak a ringben jó,sokszor még ott sem,önvédelemre,harcolásra("A thai boxban nem tanítanak védekezni és támadni a kezeddel és egyhelyben álva rugdosol majd").Ezzel ellentétben

" Az ökölvívás nagyon jó védelmet/elmozgást tanít és ha nem védekezik az ellenfél egy ütéssel KO-t adhatsz neki.


De akkor kérdem én,mint leendő box/Thaiboxoló.

Mi lenne,ha elmennék először ököl vívni ott megtanulnék védekezni,erős ütésem lenne,jó láb munka. Amiután az előbbik meg vannak elmennék Thaiboxolni(Muay thai tetszi ka legjobban nekem) és ott megtanulnék rúgni,meg a lábam is erősödne.Magyarul egy olyan thaiboxoló lennék akinek jó a védelme kézzel/olyat üt,mint egy bocoló és jó az elmozgása is. Vagy engedi-e egyáltalán ezt a thai box,hogy ökölvívó ütést/védekezést alkalmazzak?


Ez csak elmélet és mondom,még soha nem jártam küzdősportra,csak amiket interneten olvastam(többek közt ezen az oldalon is) azokból próbáltam megfogalmazni ezt a kérdést.



2013. nov. 25. 06:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%

Jaja, csináld ezt, szal box, majd tb vagy mt.

Amúgy ez szerintem hülyeség, h nem jó utcára....

2013. nov. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, így szokták csinálni, alapokat megtanulják ökölvívó edzésen, és eztán gyakorolnak más küzdősportot, harcművészetet.. mindegy mit, mert bizonyos alapok már megvannak.


És azzal értek egyet, hogy egy tb stílusú küzdősport nagyon életképtelen utcán. Kizárólag veszélytelen emberek ellenében hasznos, de amint 'neadjisten' egy valóban veszélyes ember jelent fenyegetést, a tb jellegű edzésmúlt semmisnek tekinthető az utcán. Hiszen nem önvédelemre tanít, hanem ringben tankká válni. Na most kesztyűben, ringben, szabályok között az ember játszatja, hogy kemény, utcán ilyen nincs. Utcán az ember csak ember. Veszélyes is, de sebezhető is. Nincsen kesztyű, viszont vannak fegyverek..

2013. nov. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
az jó ötlet ha box-al kezdesz de ennek a stílusnak a gyengesége nem az hogy nem használ lábtechnikát hanem hogy nagyon könnyű "megborítani" őket emiatt inkább valami földharcot javasolnék box mellé. az már csak részlet kérdés hogy mit de akkor írom a legnépszerűbb kombinációt a box+birkózást.
2013. nov. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Úgy bizony!
2013. nov. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
túl sokat agyalsz. elmész az egyikre, aztán ha nem teccik, akkor váltasz. Amúgy boxszal kezdenék, mert kevesebb védőfelszerelés kell. egy normális sípcsontvédő 20 alatt nem áll meg.
2013. nov. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
53%
Teljesen jó az elképzelés a box a legjobb kiinduló,legfeljebb az a része nem stimmel az írásodnak,hogy thai boxon megtanítanak majd jól rúgni.Jól rúgni francia box edzésen tanulhatsz meg rendesen mindkét lábbal ugyanolyan jól.
2013. nov. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 aikiboxer ***** válasza:
87%
Vannak thai box klubok, ahol külön bokszedző van, ott felesleges előtte bokszolni. De amúgy jó az ötlet, a bokszból jött thai bokszolók nagyon jók.
2013. nov. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 benő16 válasza:
Mindenki ezzel jön,hogy a thai boxban nincs védekezés és nem elég alapos az ütések oktatása,de ez teljesen terem függő,ahova járok elég alapos a védekezés(ütésekkel és rúgásokkal szemben is) és persze vannak csak kézcentrikus edzéseink,amiken csak ütés van,úgy gondolom az ütéseket előbb tanultam meg,mint a rúgásokat..szóval teremfüggő
2013. dec. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó nem tudom milyen helyre jársz, hogy úgy védekezel mint egy boxoló amikor az első edzésen elmondják hogy ne hajolgass el úgy mert szájba térdelnek.
2013. dec. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 benő16 válasza:
hajolgatást nem említettem és azt se írtam,hogy úgy védekezek,mint egy boxoló,de köszönöm,hogy sikerült belekötni
2013. dec. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!