Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Thai box VS Ökölvívás?

Thai box VS Ökölvívás?

Figyelt kérdés

Üdv!


A közel jövőben valamiféle küzdősportot szeretnék megtanulni, mivel ilyen téren még sosem sportoltam.Eleinte a box tetszett meg,sokan írják,hogy intelligens sport,nem elég a puszta erő. Aztán tovább nézegettem és megtaláltam a Thai boxot és a különböző "ágazatait"(Muay boran,Muay thai stb.). A thai box kultúrája ,monzágformája,története mind nagyon megtetszett,ezért ezt preferálom. VISZONT ezzel ellentétben sokak írják,hogy a thai box csak a ringben jó,sokszor még ott sem,önvédelemre,harcolásra("A thai boxban nem tanítanak védekezni és támadni a kezeddel és egyhelyben álva rugdosol majd").Ezzel ellentétben

" Az ökölvívás nagyon jó védelmet/elmozgást tanít és ha nem védekezik az ellenfél egy ütéssel KO-t adhatsz neki.


De akkor kérdem én,mint leendő box/Thaiboxoló.

Mi lenne,ha elmennék először ököl vívni ott megtanulnék védekezni,erős ütésem lenne,jó láb munka. Amiután az előbbik meg vannak elmennék Thaiboxolni(Muay thai tetszi ka legjobban nekem) és ott megtanulnék rúgni,meg a lábam is erősödne.Magyarul egy olyan thaiboxoló lennék akinek jó a védelme kézzel/olyat üt,mint egy bocoló és jó az elmozgása is. Vagy engedi-e egyáltalán ezt a thai box,hogy ökölvívó ütést/védekezést alkalmazzak?


Ez csak elmélet és mondom,még soha nem jártam küzdősportra,csak amiket interneten olvastam(többek közt ezen az oldalon is) azokból próbáltam megfogalmazni ezt a kérdést.



2013. nov. 25. 06:40
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
mivel még sehol se láttam olyat, hogy valaki azt írta volna, hogy a thaiboxban nem védekeznek csak azt hogy nincs olyan védelmük reflexeik stb mint egy boxolónak feltételeztem erre céloztál.
2013. dec. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
47%

Benő, thai boxba nem nagy siker belekötni, elég egyszerűen lehet..


Ami hülyeség, mert nem kell mindenbe belekötni akkor sem, ha lehet. Ha ebben az országban törvényesen lehet focizni, akkor hagynám a thaiboxolókat..

2013. dec. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell felülni az ilyen gép előtt bögyörőjüket veregető elméleti okostojások eszmefuttatásainak,miszerint a thai box nem jó önvédelemre, meg utcára mert ott fegyverek vannak.

Először is thai box nagyon kemény. Ott igazi küzdelem van,

nem varázslás meg hácsibácsi. Lehet hogy ilyen gagyi klubokban tökörészés megy de ha elmész pl. a Rehák György klubjába és ott alázattal lenyomsz öt évet, utána azért megnézném a fejét a legtöbb kakamatyinak, aki a buszmegállóban vagy a diszkóban belédköt. ( nyilván számít az is hogy mennyi tehetséged és milyen vérmérsékleted van)

Az ökölvívás szintén az egyik legjobb, amit választhatsz, oda is kell öt év.

Ezek azért nagyon jók mert nincsenek fölösleges balettmozdulatok, meg hajííí eltaláltalak de megállítottam az öklöm az orrod előtt. Az utcán nem állítja meg az öklét a gyökér, hanem betölti a nózidat. Na ilyenkor szoktak pislogni a varázslós küzdősortolók hogy most mi van.


Az is igaz hogy az utcán előkerülhetnek fegyverek,azaz kés, vipera stb. Akkor már régen rossz. Hiába jársz te hitacsi kune do habutira, ahol megmagyarázzák, hogy amikor a támadó szúr te mellélépsz, kicsavarod a karját, mögékerülsz és csí energiával lebénítod. Ez mese. A valóságban úgy néz ki hogy plenyóból nyisz nyisz nyisz és már háromszor meg is szúrt a brazil. Erre nincs okosság, hacsak nem az hogy kerülni kell az ilyen helyzeteket amíg és amennyire lehet.


És még egy fontos dolog. Nagyon sokat számít a vérmérséklet és az elszántság. Apámék udvarában Angyalföldön lakott egy kissrác, Berci. Bercit minden nap pürére verte az apja, úgyhogy a suliban nemigen tudott neki meglepetést okozni senki ezen a téren, még a nyokcadikosok sem, amikor ő ötödikes volt. Így aztán ha valaki megütötte csak idegesebb lett és igen szrul járt a támadó. Felnőtt korára egy nagydarab puhos fószer lett, ránézésre azt gondoltad hogy ezt félkézzel hülyére vernéd. Na egyik nap jött haza az orra erősen kelet felé nézett,miközben Ő északfeklé tartott, csupa vér a polója az öklei szintén. Fújtatott mint egy dühödt bika, úgy jött. Apám kérdi mi történt mire a válasz: "- Két cigány megtalált,a Béke téren, plekniből orrba... ak, ott fekszenek, remélem nem haltak meg. "

Mondanom sem kell sosem járt boxolni, vadoriura, sitoriura meg semmi ilyen távolkeleti hadonászásra. Egyszerűen egy bazi kemény csávó volt. Ilyen is van...

2017. júl. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!