Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Önvédelem: ez ellen hogyan...

Önvédelem: ez ellen hogyan lehet védekezni?

Figyelt kérdés
[link]
2013. nov. 28. 10:10
1 2
 11/15 anonim válasza:

#8: BP-i vagyok, nem győztél meg, de még 1 kérdésem lenne, hátha nagyobb a rálátásod, erről nincs tapasztalatom. Ha megtámadnak, gázpisztollyal védekezek, kijön a rendőrség tőlem elkobozzák a fegyvert akkor az én adataimat az ügyirati papirokban tényleg frankón kiadja a jard/bíróság a támadóimnak, és ott állok fegyver nélkül úgy, hogy mindent tudnak rólam a támadóim? Ezzel nem vagyok tisztában.


Második kérdés: Ha önvédekezek, majd elfutok a helyszínről (hiszen nincs bejelentési kötelezettségem GP használat esetén), de egy járókelő bejelentést tesz akkor van-e esélyem utólag tisztázni magam? Értelemszerűen az elfutás azért lenne hasznos, mert senki nem szeretne évekig bíróságra járni azért mert őt érte sérelem...

2013. nov. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
Jó nem 1 hanem 2 kérdésem lenne... :D
2013. nov. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Ilyet a cigók régen is csináltak itthon, csak elég komolyan büntették (közel életveszélyes sérülés okozása, hiszen a kiütés valóban járhat halált okozó sérüléssel) így kiment a divatból. Én vagyok 23 éves, ez a szokás még az előző generáció idejében is volt (mai 40-45 évesek).


Hogy lehet ellene védekezni? Tökéletes 'jelenléttel'. Ez persze szinte senkinek sincs, nem olyan dolog amit 5 év boksz vagy kravmaga edzésen ráragad az emberre. De aki gondolkodás nélkül, állandóan felméri a környezetét mert azt tanulta, hogy így kell járni, jelen lenni az utcán, az időben észreveszi a rajtaütést. És akkor már csak egy 'sima' csoportos támadás, ami szintén veszélyes, de mivel alapvetően csak szórakozás, és nem kifejezetten gyilkolás a cél, így egy túlélhető helyzet. Tehát nem bunyóval, hanem elsődlegesen pusztán figyelemmel. Amikor egy csoportból megindul feléd 1-2 ember, tudd hogy nem csak véletlen mennek feléd. Látszólag ennyi, de egyébként ennek a kivitelezése voltaképp lehetetlen. Ez ellen csak szigorú törvényekkel lehetne hatékonyan védekezni, önvédelem egyszerűen kevés.. ez irreális helyzet, a semmiért leütnek. Vagy mint írtam: irreálisan jónak kell lenni, mindig figyelni kell. Nem könnyű ez.

2013. nov. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"irreálisan jónak kell lenni, mindig figyelni kell"


ezzel csak az a baj, hogy a legtöbb ilyennél nem csoportosan jönnek rád hanem alattomosan hátulról és egyedül amit van, hogy tökéletes figyelemmel se lehet észre venni

2013. nov. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Bizony. Írtam, én nem is tartom reálisnak az önvédelmet ez ellen.


Viszont mivel a támadás célja nem ölés, hanem 'mókázás' lesz a közelben banda, ahonnan elindul 1 delikvens. Én nem tudom ezt hogyan lehet kiszúrni.. sehogy, én nem tudnám. Hiába figyelek.. mások is vannak az utcán, nem tudom.. mi kellhet ehhez.

2013. nov. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!