Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Taposógép rendszeres használat...

Taposógép rendszeres használatáról mi a véleményetek/tapasztalatotok? Megéri beruházni rá? Ért el valaki látható eredményt vele, aki nagyjából velem egy testalkatú? 17L/163/61

Figyelt kérdés
a mozgást persze megfelelő étrenddel, kiegészítve szobabiciklivel és ugrókötéllel

2013. nov. 29. 22:50
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Akkor még erősítő edzésről is van elképzelésed, minek a taposógép..


Nézd, én még a fegyencedzést is felraktam letöltésre

- nem engedi a link bemásolását, elnézést. de letölthető a netről -

Sokkal többet ér, mint egy tap.gép.


Karácsonyra meg kérhetsz valami extra ételt (ami megy a fogyás, egészséges életmód, edzés mellé) pl. lazacot, vagy egy különleges, finom kávét ha szerezed, vagy teszem azt egy cukor-lisztmentes tortát (hűű, ez most adná.. :D jövő hétvégén én szülinapozom, úgyhogy biztos lesz ilyesmi :D )

2013. dec. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

köszönöm!

a linket esetleg el tudnád küldeni privátban? :)

2013. dec. 3. 17:02
 13/23 anonim ***** válasza:
fegyencedzés? az i hülyeség! ennyi erővel minden hülyeség! Szerintem igenis megéri egy lépcsőző gépre beruházni,de még inkább egy futópadra! Én pl edzőterembe járok,de ha lenne pénzem akkor tuti vennék egy fotópadot meg egy két súlyt otthonra és be nem tenném többet a lábam a terembe. Gondolom a kérdező nem testépítő akar lenni,hogy itt írjátok,hogy ez nem elég,meg ez nem ér semmit,a mozgás nem itt kezdődik.Pedig itt kezdődik,hogy eldöntötte mozogni akar,és ez igenis megmozgatná! Minden nap csinálná ezt rendesen,normálisan enne,esetleg ha keményen akarja csinálni akkor betenne mellé valami fitnesz dvdét. Majd ha jobb lenne az idő lejárna futni,és szerintem ez pontosan elég lenne. De persze nyugodtan hurrogjatok le,hogy nem nem így nem lehet fogyni,így nem lehet semmit blbala,mert itt mindenki akkora szakértő! És a b.nőm tényleg így fogyott, semmi mást nem mozgott mellette ,mert világi lustaság! Annyim,hogy icipicit kevesebbet evett,vedelte a zöld teát. ennyi a történet,és látványosan fogyott!
2013. dec. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Geeeez, cool down bro!
2013. dec. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
De amúgy őszintén nem értem, mi bajod van 54-es. Menj, kicsit ventiláld ki és érzelmi fűtéstől mentesen írd le legközelebb a véleményedet.
2013. dec. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
? nem érzelegni akarok,csak leírtam ,hogy így is lehet fogyni..és szerintem jó ötlet,ennyi
2013. dec. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Jól van, én is leírom, hogy mit gondolok.


A fegyencedzés nem hülyeség.

A lépcsőző szerintem az, a futópad viszont jó ötlet lehet.


Súlyt venni otthonra és egy aerob edzésre alkalmas gépet nem rossz gondolat, de ha már súlyzós edzés végez és hölgy és az étkezésre is odafigyel, akkor nem testet épít? :) Mert definíciószeren ez már az. Ne vonjunk ekkora határt, és még inkább ne általánosítsunk. A "testépítő" szóról ne mindenkinek az izomhegy profik jussanak eszébe, a nőkről meg pláne ne.


" blbala,mert itt mindenki akkora szakértő" ez elég lenéző volt a részedről. Gondolom meg van az alapod rá, hogy ezt mondd.


A barátnőd fogyott, ok. Erre két dologgal reagálnék.

Egyrészt azzal, hogy nem mindenkinek jön be egy ilyen szintű változtatás, hogy kevesebbet eszik, vagy zöld teát iszik, vagy lépcsőzőgépezik egy kicsit. Mondhatnám én sok embernek, hogy lépcsőzz, vagy szimplán "egyél kevesebbet", hidd el, nem sokra menne a tanáccsal.

Másodszor, "fogyni" sokféleképpen lehet. Van olyan véglet, hogy csak a mérleg által mutatott kilók és a ruhaméret a mérvadó, mely fogyás a zsír mellett sokszor elég sok izom, glikogén, víz és más belső tartalék feláldozásával eszközölhető. Kisebbedik a méret, na de milyen áron. A másik véglet pedig az, hogy lehetőleg csak zsírt adjunk le, minél kevesebb izomvesztés közben. Nyilván akkor az ehhez vezető legeffektívebb edzés- és étkezésmódot fogjuk ajánlani, és megmondjuk, ha valami ehhez képest kevésbé hatékony, legyen az diéta vagy sporteszköz. A kérdező pedig majd eldönti, hogy mennyire veszi komolyan, mennyire akar a lehető legtökéletesebbre törekedni. A tied valahol a kettő között van.


Sokszor felhozom a példát, felhozom még egyszer: Egy srác kerékpárt akar venni extrém körülményekhez. Mondják neki, hogy hát az nem öt forint lesz. Erre a srác megkérdezi (remélhetőleg nem felháborodva ;), hanem szépen, nyugodtan), hogy ugyan miért, sokkalta olcsóbban is vehetne egyet az Interspar-ban, annak is van két kereke, miért ne volna az is ugyanúgy jó. Mondják, hogy hát, az valószínűleg kettétörik alatta, sőt, még a suliba gurulni sem a legjobb vele, mert nem megbízható, továbbra is a drágább, profi kerékpárt javasolják neki, mondván, hogy a siker érdekében ez a legbiztosabb, tutira bevált modell, nem egy olcsó vacak.


Remélem érted, miért mondtam ezt most, a drága kerékpár szimbolizálja a mi tanácsunkat, mert lehet, hogy nehezebb betartani, viszont ezzel biztosabb az esélye arra, hogy megvalósíthatja a céljait. Persze nem kötelező, de mi, akik kicsit jártasak vagyunk a témában, akkor is megmondjuk, hogy minek mennyi az értéke egy hozzáértő szemében. A bringa klubban is ugyanúgy kiröhögnének, ha beállítanál egy 25ezres keróval hegyi túrára, hiába mondanád, hogy a barátnőd már egyszer lejött vele a Mátráról.

2013. dec. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Én is "testépítő" vagyok mint lány. Na most nem kell elképzelni egy világbajnok férfi testalkatú nőt! Csak én is így kezdtem,hogy venni kéne valamit,nekem nem volt sok pénzem,szüleim nem is támogattak benne,ezért 25ezerért vettem egy leg magicot!!!! :D volt hozzá dvd és azzal ébredtem minden reggel és este vele feküdtem. Aztán jött Rubint Réka mellé. Aztán kezdtem nézegetni,hogy mit egyek,mit ne.Majd ráuntam az otthoni pötyögésre,lejártam futni reggelente.Aztán áttértem délutánra.Jött a tél,és megvettem az első terem bérletem! És így tovább,már tisztán ettem,ma már fanatikus vagyok,csak építem az izmomat,pedig lehet nem is kéne..és azért mondtam,hogy a fegyencedzést hagyjuk,mert szerintem neki sokkal egyszerűbb lenne egy ilyen gépet beszerezni és meglátná,hogy mennyit bír,mennyire akarja,tetszik nem tetszik stb. Persze mellette olvasgathatja a könyvet is,ártani nem fog ártani,csak szerintem nem kell ilyen profi tanácsokat adni,máris megtervezni az egész életét :D jó az a gép,kezdésnek mindenképpen,és nem hiszem,hogy meg fogja bánni,használhatja a család :D

ja és igen,sajnos elég sok tapasztalatom van ezen az oldalon arról,hogy itt mindenki mekkora egészség nagy követ.. :)

2013. dec. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Jól van 14. válaszoló, akkor taposógépezz meg futógépezz.


Másoknak meg 1. ezekhez a mozgásokhoz, az izmok használatához nem kell gép..

2. gép nélkül az izmaikat jobban használják.. és ez itt a lényeg. Akkor meg minek gép. Semminek.

2013. dec. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Utolsó! Nem kell a gépek használatához izom??? te nagyon hülye vagy! én a taposógéptől olyan izomlázat szoktam érezni a combomban,fenekembe,hogy alig tudok utána járni. Ba+ még ahhoz is izom munka kell,hogy felülj az ágyban! ember...
2013. dec. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!