Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Saját testsúlyos edzésnél,...

Saját testsúlyos edzésnél, mennyire kell komolyan venni az étkezés minőségét?

Figyelt kérdés

Belekezdtem a programba, most már nem állok meg vele, viszont olvastam itt hogy nem árt elhagyni vagy lecsökkenteni a lehető legritkábbra a fehér kenyér fogyasztást, ez nem is gond mert nem vagyok kenyeres max egy-két szelet ha lemegy

Amivel kapcsolatban kérdésem van hogy, kólát mennyire ihatok?

Mogyoróvajat naponta egy kanálnyit szoktam enni, joghurt,sajt belefér kétnaponta?


2013. nov. 30. 17:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A fehér kenyeret nem lecsökkenteni kell (nem is tudom ezt hol olvashattad), hanem teljesen elhagyni. Kólát nem ihatsz naponta, de még évente sem egy decit se! A mogyoróvaj is teljesen felesleges. A joghurt meg, főleg ezek a gyümölcsösek tele van cukorral, nézd csak meg mi van rá írva, van amelyik több kockacukornyi mennyiséget tartalmaz.

De legalább egy (viszonylag) értelmes kajáról is kérdezel; a sajt igen az belefér kétnaponta!


Húsokat (főleg csirkemellet, pulykamellet, marhát és nyúlhúst) és halakat kéne enned! Mellé még mehet a tojás és a sovány túró. Ezek legyenek a fehérjeforrásaid!

Szénhidrátforrásnak meg jó lesz a rizs.

A zöldség és a gyümölcs az attól függ, hogy mennyire vagy hízékony. Ha soványka vagy akkor mehet a gyümölcs, és viszonylag kevés zöldség legyen, mert eléggé telít.

Ha kövér vagy akkor pont fordítva; nem (nagyon) kell gyümölcs a gyümölcscukor miatt, zöldség viszont mehet annyi mint az állat.

2013. nov. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Attól függ, mit akarsz. Erősödni és izmot építeni valószínűleg úgy is fogsz, ha nem mondasz le a fehérlisztről/cukorról. Fogyni/szálkásodni viszont nem.

Attól is függ, hogy milyen az anyagcseréd, milyen az alkatod. Én bármit eszek, ha nem mozgok mellette, akkor sem hízok, így én nem problémázok azon, ha szarságokat eszek össze egy hétvégén, bár az is igaz, hogy nem akarok fogyni.

Ha az ember egészségesen táplálkozik, akkor is hízhat, ha sokkal többet eszik, mint amennyi kalóriát eléget egy nap.

Egy pohár kólától nem lesz az ember kövér, egy tál salátától nem fog lefogyni.

Én a 80-20 arányt szoktam javasolni. 80%-ban egészséges táplálkozás, sok zöldség, sovány hús, fehérjedús táplálkozás, 20%ban meg mehet bármilyen szemét. Feltéve, hogy az ember nem fitnesszversenyre készül :D

2013. nov. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 aikiboxer ***** válasza:
Teljesen mindegy, hogy saját testsúllyal vagy súlyokkal edzel-e: ha egészségesen akarsz enni, meg akarod adni a szervezetednek a szükséges tápanyagokat és rendesen akarsz fejlődni, akkor dettó ugyanúgy kell kajálnod, mintha súlyokkal edzenél. Töltsd le az internetről a Sárga kapszula című könyvet és olvasd el az első fejezetét. A testgyurmász srácok már rengetegszer leírták itt, mik a rendes étrend alapjai (nagyjából: száraz húsok, tk. rizs/gabona megfelelő mennyiségben, valamint rengeteg zöldség). A kólát meg egyéb ilyen szemetet el lehet felejteni. Továbbá, attól még, hogy saját testsúllyal edzel, még ugyanúgy kellene enned vitaminokat (multit, C vitamint, CaMg-ot meg omega3-at minimum), és nyugodtan tolhatsz magadba az edzések végén tejsavóproteint meg szőlőcukrot.
2013. nov. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ezt a rinyálást basszus, amit 1-es leírt... -.-

Ne legyél aszkéta, élvezd az életet és hallgass inkább 2-re.

("még évente egy deci kólát se" - OMG)

2013. nov. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Hát a kólaivás tényleg akkora de akkor nagy élvezet! Még a szexnél is nagyobb!
2013. nov. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Végletek rulez!
2013. nov. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem azt mondtam, hogy az valami hűdef-sza dolog - de ha kívánja, miért ne? Meg hogy a joghurt ördögtől való....

Jézusom.... Hagyjuk már ezt...

2013. nov. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 aikiboxer ***** válasza:
Mint masszív kólafüggő állíthatom, hogy a kólával nem lehet kompromisszumot kötni.
2013. nov. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Na nyilván ha az ember (legalábbis ha jó tanácsot szeretne adni) akkor az ideális táplálkozást írja le! Aztán az meg a kérdező akaraterején múlik, hogy mennyire tudja betartani.

De nem kólapropagandázik neki, hogy megnyugodjon a kis lelke és azt szlopálja naphosszat!

2013. nov. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
0%

Én naponta 1x helyettesítek egy étkezést(reggelit)élelmiszer rost nevezetű készítménnyel és aztán azt eszek amit akarok,nem kell visszafognom magam tartom a súlyom.Csak 2395 Ft.Itt megtalálod:

[link]

2013. nov. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!