Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi értelme volt a középiskolák...

Mi értelme volt a középiskolákban megemelni a testnevelés óraszámát ha az oktatás ugyan olyan szinvonalú marad?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy pl nálunk a suliba aki nem tudod mondjuk elsöbe kötelet mászni az negyedikben se és más iskola tanulói se lettek a tesitöl edzetebbek tehát nem értem ezt a változtatást inkább felül kéne vizsgálni az oktatást.

2013. dec. 4. 20:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Na ja,heti 5 tesi úgy néz ki nálunk, hogy röplabda, kosárra dobálás, asztalitenisz, floorball és foci, na meg persze az elengedhetetlen csocsó. Ezek váltakoznak + félévente 3felmérés. Ennek aztán sok értelme van, nem hogy visszavennék 2-3-ra és legalább ennyivel kevesebb órám lenne...
2013. dec. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
az egész lényege, hogy a diákok egészségesebbek legyenek amik ugyan nem lesznek de az eredeti elképzelés szerintem ez.
2013. dec. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

nálunk úgy van hogy van heti 5x tesi,abból 3 "rendes" 1x tánc(amin focizunk) és 1x elméleti tesi.

Szerintetek ennek mi az értelme?az egész rendszer úgy szar ahogy van!

2013. dec. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Amit még nem értek hogy például egy túlsúlyos,dohányos ember hogy lehet tesi tanár tehát nehogy már egy ilyan ember papoljon a sportról meg az egészségröl az olyan mintha egy szàmolni nem tudó matektanár lenne
2013. dec. 5. 14:44
 5/6 anonim ***** válasza:
az most másodlagos mert ha az elméleti tudása megfelelő akkor meg tudja az embereket tanítani a feladatokra(torna gyakorlatok stb.) csak hát nagyon nincs így sehol.
2013. dec. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmi. Az égvilágon semmi értelme nem volt. Normálisan akkor lett volna értelme, ha megmarad a testnevelés óra, emellett a gyerek elmehetett volna valahova sportolni olyat, amit szeret is. Mert hiába erőltetnek rá valamit, ha azt nem szereti nem fogja csinálni. Legjobb példa erre én vagyok. Utálok focizni, így mikor csak azt lehetett csinálni inkább leültem a padra. A legtöbb gyerek is így van, hogy amit nem szeret, azt nem fogja csinálni tesin. Ha meg ráerőltetik, csak a mozgást utáltatják meg vele. Ezért kellene az, hogy biztosítani mindenhol különböző sportolási lehetőségeket, amit a gyerek csinálhatna a testnevelésen.
2013. dec. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!