Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A futás, bringázás, úszás...

A futás, bringázás, úszás jobban terheli a szívet mint a "gyúrás"?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert most még csak gyúrok, de ha ezek feltolják keményen a pulzust akkor inkább nem kockáztatom hogy 10évvel hamarabb elhasználódjak:)
2009. nov. 26. 15:15
 1/4 anonim ***** válasza:

"Gyúrástól" nagyobb izomtömeg lesz rajtad, a szívednek több vért kell szállítania. Elhízottaknál ugyanez a helyzet. Futás, kerékpár, úszásnál pedig fogsz, szálkásodsz és a szívedet eléggé megedzi. Ennek hatására a szívednek elég mondjuk 50-et verni percenként, mert már erősebb. Csak ha elég nagy edzettséget szerzel nem szabad egyik napról a másikra leállni, mert az veszélyes lehet elvileg.


Igen, jobban terheli meg. De nem hinném, hogy ettől hamarabb elhasználódnál.(Na jó ha 90%körüli pulzussal mész órákat, akkor igen.) De ezt úgy kell elképzelni mint a gyúrást. Edzés közben jobban használatba van véve, aztán meg regenerálódik, erősebb lesz. Ennek hatására a szíved kicsit megnő, ami ha sportolástól van nem veszélyes, de ezért nem szabad azt, hogy 10évig elitsportoló vagy, utána meg wc-re is autóval mész.

2009. nov. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi:D amúgy 17/f vagyok és komolyan gondoltam a kérdést, mert ha elkezdenék futni gyúrás mellett, be nem fejezném:D
2009. nov. 26. 15:50
 3/4 anonim válasza:
Üdv ! Én is egy16éves srác vagyok , most olvasom Arnold Schwarzenegger könyvét és röviden annyi hogy fontos akik gyúrnak az állóképesség, az állóképességet futás , úszás , biciklizés ilyen sportok . De én gyúrás mellet focizok .
2009. nov. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
persze hogy fontos. amúgy egy elhízott disznó leszel. minden testépítő cardiozik mer a sok kaja sok felesleggel jár. azt pedig nem lehet leadni anaerob edzéssel
2009. nov. 27. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!