Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fenék, és comb formálásra...

Fenék, és comb formálásra valóban legjobb megoldás a futás? Mennyire izmosítja, erősíti a lábat?

Figyelt kérdés
2014. jan. 18. 19:28
 1/6 A kérdező kommentje:
Igazából feszesíteni szeretnék
2014. jan. 18. 19:31
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem. Ez is egy olyan tévhit, ami valamiért benne van az emberekben, mintha beléjük lenne programozva... a futás nem izmosításra való. Feszesítés meg nincs.
2014. jan. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem az, nem tudom, honnan vetted. Messze nem okoz akkora stimulációt, mintha teljes mozgástartományban guggolnál, akár csak saját súllyal.


A feszesítésen pedig kíváncsi vagyok, hogy mit értenek az emberek. Az izomzatod és a testzsírod arányát tudod befolyásolni, ami az alakodat illeti. Erősítő edzéssel és megfelelő étrenddel növelheted az izmodat, majd szálkásítással adhatod le a felesleges zsírt, mert általában az előbbivel jönni szokott. Ezt egy másik fajta étrenddel tudod megtenni, valamint nem árt mellé aerob mozgás is az erősítőn kívül, mert segíti a célt.

2014. jan. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
egyenesen az egyik legszarabb megoldás.
2014. jan. 19. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

De miért? Akkor a futás úgy általánosságban mire jó?

Mert én vékony vagyok, így fogyni nem szeretnék. Régebben sportoltam, így izmosabb lett kicsit a lábam, éppen ezért erősíteni nem szeretnék rá. Igazából azon gondolkodtam, hogy a fenekem alatti részt, illetve a combot kicsit "feszesítem" míg fiatal vagyok, nem akarom, hogy lógjon, meg ronda legyen.

2014. jan. 19. 09:34
 6/6 anonim ***** válasza:

A zsírégetésben megfelelő diéta mellett segíthet. Viszont a formálódás alatt a legtöbben izmosítást értenek (mivel az adja a formát), erre pedig nem jó, hacsak nem sprintelsz, lépcsőn vagy hegyen felfelé futsz, súlymellénnyel futsz de még így is többet ér egy sima, teljes mozgástartományban végzett guggolás.


Bocsi, ha félreértettem valamit, de mi itt gyúrós kategóriában sokszor nem értjük az ilyen női nyelvezetet, hogy formálás meg feszesítés :D, főleg, hogy sokan nem is ugyanazt a dolgot értik alatta, vagy néhányan nincsenek is tisztában vele, hogy mi adja a testük formáját, és hogy ezen milyen módokon lehet változtatni.

2014. jan. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!