Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen tornagyakorlatokat...

Milyen tornagyakorlatokat ajánlanátok? Ti miket csináltok otthon? Jóga is hasznos lehet?

Figyelt kérdés
Van olyan 4 kg felesleg rajtam. A gond csak az hogy nem mozdul a mérleg, ha igen akkor is visszaállok ennyire. A kaját már nem tudom csökkenteni de nem is a fogyás miatt kérdezem. Unom már az eddig végzet gyakorlataimat és szeretnék újakat is kipróbálni, kicsit feszesiteni stb. Nektek milyen tornagyakorlatok váltak be? Eddig női fekvőzöm, felülés, hasprés, fenékre ilyen hátra lábemelgetés volt amit csinálgattam. Jóga gyakorlatokkal van valakinek tapasztalata? Linkeknek is örülök:)
2012. márc. 19. 22:36
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja, és lány vagyok 169 cm 57 kg körül mozgok. Főleg valami itthon végezhető kar feszesítő gyakorlatra lenne most szükségem. A legtöbb felesleg a felsőtestemen van sajnos, főleg derékon. Futni nem igazán szeretek:P Valakinek valami jó házi edzésterve esetleg ha van azt is megköszönném:)Ha időm engedi kipróbálom:)
2012. márc. 19. 22:39
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]


Itt mazsolázhatsz kedvedre. Nekem amúgy a zumba vált be, nem dvd-re csinálom, hanem eljárok társaságba, és imádom. A bugyim is vizes, annyira leizzadok a végére, mégis sokkal jobban feldob, mint amennyire elfáraszt.

A jóga egyébként nagyon jó, nyújt és ellazít, de fogyni nem fogsz tőle egy dekát sem. Ahhoz aerob mozgás kell. Esetleg kiegészítheted napi 20-30 perc kocogással, úgy már tökéletes.

2012. márc. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Bemelegítésnek:


15 gugolás


Derékkörzés 8 as alakban előre, és jobbra balra is kb 5 percen át.



15 fekvőtámasz gyorsba



Ezután 2-3 perc pihi, és egy deci víz.



Edzésnek 30db 4 másodperces széles fekvőtámasz majd 25 majd 20, majd 15 majd 10, majd 5


két adag között 1 perc pihenővel max.


összesen : 105 db



gugolás tarkóra tett kézzel súly nélkül


4 x 50 db



Lábújhegyre emeléskedés megállás és saroklerakás nélkül (vádlinak) 250 db.



Levezetésnek 3km futás.



Ha van idő akkor az edzésrésze este is mégegyszer.

2012. márc. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sajnos pedig kellene futni, esetleg kocogni, nagyon sokat használ. Én 170 cm vagyok és 54 kg, januárban 58 voltam és a futással 1,5 hónap alatt lement ez a kis pluszocska. :-) Edzőterembe nem akarsz járni? Nagyon jók az aerobic és alakformáló órák, de persze jó kis ára van egy bérletnek. :-(


Otthonra én ajánlanék Rubint Rékát erősítésnek. Pl. a napi 20 perc önmagadért. Persze minimum két blokkot kell megcsinálni. Vagy sokféle összeállított edzés dvd-k vannak, lehet keresgélni a korábban itt belinkelt oldalon. :-)


Esetleg kick-box edzés. Az is szuper, bár azt én is edzőteremben csinálom. De gondolom ahhoz is van dvd, ez igazán kikapcsol és ömlik rólad a víz, mindent átmozgat :-)

2012. márc. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Majd szemezgetek a linken található dolgokról. A 2. válaszolónak köszönöm a konkrét edzéstervet. Bár nekem kicsit sok lenne. A 3. válaszolónak. Sajnos a nem igazán akarok futni. Szeretnék néha, de kicsit régimódi kisvárosban lakunk így röhögés tárgyát képezném szerintem:) Biciklivel és gyalog járok szinte mindenhova, emellett tanulok és dolgozom így időm se sok lenne vagy van sajnos, de hátha majd a nyáron:) Helyben futni szoktam:P Aerobikozni eljárnék szívesen és úgy tudom lesz is most már a városunkban. Köszönöm az ötleteket:)
2012. márc. 21. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!