Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A kart hogyan lehet fogysztani...

A kart hogyan lehet fogysztani/formálni?

Figyelt kérdés
Sosem voltam duci,de egy kicsit mindig husisabb voltam....mostanra azonban elég szembetűnő változások álltak be. Lefogytam combról,fenékről, még hasról is ( különösebb diéta,mozgás nélkül)... a karom viszont, a vállam alatt még mindig "zsírpárnás". A barátnőmmel csak "konyhásnénikéz"-nek hívjuk...nézegettem a neten, a kar formázásához mindenhol súlyzózást írnak. De azt is hallottam,hogy ha valahol zsír van,arra nem szabad "rágyúrni" mert az épülő izom csak kinyomja a zsírt és azt előbb kardióval le kell égetni. De a kar esetében ezt most mégis hogy???

2014. febr. 13. 12:05
1 2
 1/14 Osynho ***** válasza:

Nincs helyi zsírégetés. Olyan nincs, hogy csak a karodról "leégeted" a zsírt. És izmosodni se fogsz hosszútávon fogyás mellett. Más étrend kell a kettőhöz.


Szóval életmódváltás kell. Tervezett étrend, valami mozgás. Fogyáshoz kardió, de nem árt a súlyzós edzés sem.

2014. febr. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ezt hol hallottad? :)


Futással ugyanúgy meg lehet szabadulni attól, ha tényleg a karodon van. Csak ne sprintfutással próbálkozz.


Genetika. Amilyen irányban felhíztál, abban az irányban fogsz lefogyni. Ha a karod volt az utolsó, akkor az fog először fogyni. Minden második nap meg erősíts mondjuk. Karra is nyugodtan, nem lesz semmi baja.


Esetleg megpróbálhatod az úszást is fogyáshoz, de az könnyebben eltolódik az izmosítás felé, én a futást javasolnám.

2014. febr. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Az "Ezt hol hallottad?" természetesen nem az első válaszolónak szólt.
2014. febr. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)


Aerobic jó lenne? Mert a futás annyira nem az én műfajom...

2014. febr. 13. 12:20
 5/14 Osynho ***** válasza:

Gyakorlatilag bármilyen mozgás jó, ami emeli a pulzust és kalóriát éget, gyorsítja az anyagcserét. Főleg egy olyan embernek, aki keveset mozgott addig. Lényeg, hogy hosszabb ideig csináld, ne csak 10-20 percig.


A lényeg azonban még mindig a kaja. Futhatsz naponta 2 maratont is, ha többet eszel, mint amit elégetsz, nem fogsz fogyni.

2014. febr. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Aerobik is jó, de lihegned kell valamennyire, ha eredményt is szeretnél. És lehetőleg minél tovább kellene folyamatosan edzeni. Attól is függ, hogy milyen kondiban vagy és milyen intenzitással dolgozol, de szerintem 40-50 perc nem ártana. Ha kényelmesen lihegős intenzitással csinálod és azért kell közben megállnod, mert már nem bírod, akkor valószínűleg már közeledsz ahhoz a részhez, ahol az izomtömegedből fogsz már veszíteni. Azon a ponton én abbahagynám a helyedben.


Futást azt jóval könnyebb kontrollálni az első pár alkalomtól eltekintve. Azért mondtam én inkább futást.

2014. febr. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Az ennivalóval viszont úgy vagyok, hogy azt szerintem nem kell annyira kontrollálni, ha jól csinálod az edzést. Világéletemben hízásra hajlamos voltam és soha nem vettem vissza az evésből. 1-2 hét alatt 1-2 kilót simán magamra szedek, ha nem edzem, edzéssel viszont fogyok a testzsíromból. A tömegbeli változás lassabb, mert erősítéseket is csinálok, és míg a zsír fogy, addig nő az izomtömeg (ami ugyanazon térfogaton kábé 3-szor akkora tömeget jelent).


Van ilyen testzsírkalkulátoros gép, azzal ezt meg tudod nézni. Lehet manuálisan is mérni, de nem szeretem, mert ha már van ilyen kütyü, akkor inkább az.

2014. febr. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok értelmes választ, ezúttal nem csalódtam az oldalban :)
2014. febr. 13. 12:45
 9/14 Osynho ***** válasza:

"míg a zsír fogy, addig nő az izomtömeg"


Ezt nem hinném. :)

2014. febr. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

9-esnek. Pedig ELŐFORDULHAT megfelelő intenzitású erősítő edzéseknél, hogy fogy a testzsír, majd evés után nő az izomtömeg is.


Viszont ebben a konkrét esetben szimplán csak nem voltam elég pontos. Arra céloztam (szerettem volna célozni) ugyanis, hogy futásnál fogyok, erősítésnél izmosodom. 6-szor edzem egy héten, hétfő-szerda-péntek az erősítő edzés, kedd-csütörtök-szombat a hosszú futásé. Erre gondoltam. Elég hatékony ez a beosztás (és jelenleg van rá időm).

2014. febr. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!