Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A kart hogyan lehet fogysztani...

A kart hogyan lehet fogysztani/formálni?

Figyelt kérdés
Sosem voltam duci,de egy kicsit mindig husisabb voltam....mostanra azonban elég szembetűnő változások álltak be. Lefogytam combról,fenékről, még hasról is ( különösebb diéta,mozgás nélkül)... a karom viszont, a vállam alatt még mindig "zsírpárnás". A barátnőmmel csak "konyhásnénikéz"-nek hívjuk...nézegettem a neten, a kar formázásához mindenhol súlyzózást írnak. De azt is hallottam,hogy ha valahol zsír van,arra nem szabad "rágyúrni" mert az épülő izom csak kinyomja a zsírt és azt előbb kardióval le kell égetni. De a kar esetében ezt most mégis hogy???

2014. febr. 13. 12:05
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Azt kell figyelni, hogy amit írok, az 1 hétre vonatkozik, nem pedig egy edzésre (de ott van még az első mondatom is a 10-es hozzászólásban).


Több mint fél éve csinálom folyamatosan, így tudom, hogy nem beszélek mellé.

2014. febr. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Osynho ***** válasza:

"hogy futásnál fogyok, erősítésnél izmosodom."


Nem. :) Futásnál is max akkor fogysz, ha kiürültek a glikogén raktárak, megfelelő az intenzitás (nem megy át kardio tartományba a mozgás). Egyéb esetben vagy a glikogén, vagy az izom fog fogyni. Mivel könnyebb lebontani ezeket, mint a zsírt.


A másik: "erősödésnél izmosodok". Nem. A pihenő, regeneráló időszakban izmosodsz, amikor a szervezet megpróbálja erősíteni az izmokat. Ha ekkor nem kap elég tápanyagot, nem lesz izomfejlődés. Tehát ha fogyni szeretnél (kalória deficit kell hozzá), akkor nem lesz izmosodás. Nagyobb izomcsoportok 1 hétig is regenerálódhatnak. Tehát nincs olyan, hogy hétfőn fogyok, kedden izmosodok. :)

2014. febr. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Osynho ***** válasza:

"Az ennivalóval viszont úgy vagyok, hogy azt szerintem nem kell annyira kontrollálni, ha jól csinálod az edzést. "


Pedig a helyes étkezés nem csak a fogyás, hanem az egészség alapja is. Persze ez is jelenthet mindenkinek mást, de félelmetesen sok szemetet tömünk magunkba nagyon sok pénzért.


És visszatérünk az elejére: a kajával tudod szabályozni, hogy fogysz, vagy izmosodsz. És így igenis kulcsfontosságú kérdés. :)

2014. febr. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Ha idézel, akkor legalább pontosan idézz. Azt írtad idézőjelek közé, hogy (idézlek):


" "erősödésnél izmosodok" "


Én meg nem ezt írtam.


Ezt viszont én írtam:

"majd evés után nő az izomtömeg is." -> Erre meg elkezdesz kötekedni, ahelyett, hogy elolvasnád.


A futásos résznél is elkezdtél kötözködni, pedig ott van, hogy: "kedd-csütörtök-szombat a hosszú futásé".


Hosszú futás, olyan tempójú, ami valamennyire laza, viszont folyamatosan érzem, hogy izzadok. Ez bizony fogyaszt. De kötözködj csak, ne olvasd még véletlenül se el azt, amit írok.


Az étkezésembe is belekötöttél. Pedig egy szóval nem mondtam, hogy nem próbálok arra koncentrálni, hogy mit eszem. Annyit mondtam, hogy túl sokat enni nem igazán lehet. Tényleg nem. Arra koncentrálok, hogy mit eszem, de soha nem fogom vissza magam, nem adagolom ki a kaját. És mégis fejlődök.

2014. febr. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!