Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szeretnék edzeni otthon. De...

Szeretnék edzeni otthon. De nem tudom pomtosan milyen edzés lenne a leghatásosabb. Van valakinek ötlete?

Figyelt kérdés
Régebben sportoltam, de Mostmár ez elmaradt. Sajnos a hátam elég gyenge, ami miatt gerinc problémáim lettek. A pincér munkát abbahagytam és visszaültem az iskolapadba. Eddig könnyen ment az alakformálás, de ugy érzem szükségem lenne erősitésre. Egy időben konditerembe jártam de időhiány miatt abbamaradt. Ha tudnátok olyan programot mondani, amivel ha kemény munkával is, de elérem ezt a célt, azt nagyon Megköszönném. Fontos lenne az egész testre, de az edzéstervek között nem találtam megfelőt. 22L
2014. márc. 7. 10:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Van egy nagyon jó blog, amit nem én írok, semmi közöm hozzá, csak tényleg annyira jó, hogy mindenkinek ajánlgatom.

Találsz rajta kardió, súlyzós, saját testsúlyos edzéstervet is, teljes testeset is és osztottat is. Én köredzést csinálnék a helyedben.

Olvasd el az összes blogbejegyzést;

[link]


Nagyon hatásos otthoni edzésmódszer a fegyencedzés is, keress rá a neten, töltsd le a könyvet, és alkalmazd a benne leírtakat!

Ehhez egy ajtófélfa közé szerelhető húzódzkodórúdon kívül (ami csak néhány ezer forint) semmilyen eszközre nincs szükséged.

2014. márc. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm:)
2014. márc. 7. 11:13
 3/8 anonim ***** válasza:
sőt, még az se feltétlen szükséges hozzá. menő dolog a konditerem, de én is mindig ezt mondom, h a saját testsúlyoddal abszolút tökéletesen tudsz edzeni, ráadásul ingyen, személyi edző nélkül. ma már még a kiegészítő tápanyagok összetételét is megtalálod a netes leírásokban, szal sztem teljesen jól tudsz magadtól is mindenre kiterjedően edzeni.
2014. márc. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

ha a munkádhoz kell akkor az állóképességed kell fokozni, illetve egy rövid kis aktivizáló mozgás. perzse hogy milyen alakot akarsz, attól függ milyen vagy most.


tehát olyasmire gondolok, mint izometrikus edzés, lassú mozdulatok, megtartások, ilyesmi aerobik program is tökéletesen elég. kondizni akkor érdemes ha átlagon felüli erőt akarsz, és ez testméretnövekedéssel is jár.

illetve még utánanézhetsz a crossfitnek is, ha érdekel.


persze mondom ezeket úgy, hogy nem ismerem a testalkatod és hétköznapi rutinod.


ami még fontos, hogy az ízületek túlterhelésére midnig gondolj, szedj sportolás esetén porcvédő kapszulát is. a pincérkedés pont olyan munka, ami nagyon tönkreteheti a csuklót és a térdeket.

2014. márc. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
vékony vagyok, de mindig gyorsan tudtam erősíteni. pl 5 napig lépcsőn mozgattam napi 900 tányért, 1 forduló 40db. vagy konditerembe 5kg val kezdtem a külső belső comb edzést, tárogatón pár hónap múlva 50kgval. Édességeket nem eszek egyáltalán, nem is szeretem. Elkezdtem reggelizni, natúr zaboehely. étrendkiegészitőket nem akarok enni. nem baj ha nő a sulyom mert 47 kg vagyok. a magasságom 156cm. még 3-4kg simán feljöhet, nem baj. térdeim a Melo miatt befele deformálodtak kicsit, igy ha tudom hogy nagy terhelés alatt van, akkor fáslival alátámasztom. A legnagyobb bajom nem is a motiváció, mert az megvan, hanem hogy egyedül csinálom. de majd keresek segitséget.
2014. márc. 7. 20:52
 6/8 A kérdező kommentje:
nem a munkámhoz kell
2014. márc. 7. 21:00
 7/8 anonim ***** válasza:

a gerinctornát kezd el,kérj beutalót rá házorvostól.

ha megtanultad a mozgássort,akkor tudod csinálni otthon is.

ha kinőtted,felerősödtél már hozzá,akkor a fegyencedzés híd és has fejezetével folytasd és a piláteszt is mellé teheted.

ezekkel elég jól felerősítheted a törzsed és megelőzheted a gerinc problémákat.

a térdeiddel hasonlóképpen kellene eljárni,fokozatosan erősíteni az izmokat és az ízületet.

erre is mehetne a fegyenc edzésterve.

aztán ha már fizikailag,egészségileg helyrejöttél,akkor jöhetne az első válaszoló által javasol köredzés és alakformálás akár.

2014. márc. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
ápr 28 tol van masszázs mágneses és ultrahangos kezelés gyógytorna meg mégvalamilyen kezelés, 10 napos utána majd a doki megmondja hogy haladunk. addig marad az erősítés
2014. márc. 8. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!