Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fáj a lábam. Lehet a futástól?...

Fáj a lábam. Lehet a futástól? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Elkezdtem konditerembe járni, mert fogyni szeretnék. A futógépet minden alkalommal használtam 20 percre, de nagyon fáj a bokám fölött a a sípcsontom (a lábam belső részén a bokámtól felfelé kábé 15 centi) és így már a futást se bírom. Mit tegyek? Hagyjam abba?

Milyen mozgást, gépeket ajánlotok konditeremben fogyáshoz?

161cm/65kg



2014. márc. 14. 15:19
 1/3 anonim válasza:
en mar lassan egy eve futok, 2013 nyaran keztem el kondiba jarni, es minden masodik nap jartam. aztan mar nyar vegen a combom korul nagy elkezdett fajni a labam plusz a terdemnel is. de nem nagyon torodtem. vegig futottam a nyarat. suli idoben viszont csak heti 2x futottam, ugy hogy fajni, annyira nem fajt. november vegen abbahagytam a futast. akkor mar nem fajt. aztan januar elejen elkezdtem kb heti 5x futni. es egy ido utan nagyon elkezdett fajni a jobb labam, konkretan santitottam .....aztan mar annyira fajt h abbahagytam a futast, es csak gyalogoltam 2-3x futas helyett, aztan ujra elkezdtem futni es nem fajt ! viszont most 45perceket futok es picit elkezdett fajni, de nem annyira mint elotte. oszinten nem tudom mi lehet a baja a labadnak es az enyemnek :"d lehet nagyon megerolteted, vagy rosszul erkezik le a labad a talajra.... ha a sipcsontod faj akkor valszeg az a baj( mert az elozo futasomnal a sipcsontom elkezdett fajni a vegen....am bocsi h nem tudtam segiteni a kis sztorimmal:""""d
2014. márc. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia! Szerintem csonthártya gyulladásod van... Nekem is volt, kétszer is.

Első alkalommal nem törődtem vele, csak akkor mentem orvoshoz, amikor már folyamatosan éreztem a fájdalmat, reggel felkeléskor, sétáláskor, stb. Az orvos mondta, hogy 2 hétig kellett pihentessem. Utána semmi baja nem volt:)

Második alkalommal meg ahogy éreztem, hogy elkezdett fájni, egyből abbahagytam a futást és edzésre se mentem (röplabda), így egy hét alatt teljesen rendbejött!

2014. márc. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! legutóbb kondiban már csak gyors tempóban gyalogoltam egy 10 percet, az úgy jobb volt és most egyelőre én is pihentetem. Már kicsit jobb is, mint amilyen volt, úgyhogy remélem rendben lesz.
2014. márc. 15. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!