Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A birkózóknál elkerülhetetlen...

A birkózóknál elkerülhetetlen a törött, ronda fül? Van megoldás ellene?

Figyelt kérdés

2014. márc. 31. 15:18
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

látom nem csak nekem gond mit sportoljon a gyerek.

Szerencsére nekem még csak ovisok. (1 fiú,1 lány)

A kislány elég lányos, nem igazán tudnám elképzelni semmilyen küzdősportban. Menjen inkább táncikálni vagy kosarazni. :)

Egy fiúnak viszont nem árt majd valami önvédelmi szempontból is hasznos sport, de 10 éves kor előtt még nem tartom fontosnak.

Általánosban én pl csak atlétikáztam és sok hasznát vettem később.

2014. ápr. 1. 08:02
 12/24 anonim ***** válasza:
szokott lenni sportágválasztó, szerintem heteken belül újra lesz. kiviszed a kölköket, aztán kipróbálhatják a sportokat. lehet, hogy a fiadat se érdeklik a küzdősportok, akkor meg úgyis felesleges erőltetni.
2014. ápr. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim válasza:
Krav maga? Már gyerekeknek is van. Én ezen gondolkodom, hogy a lányomat egy ilyenre iratnám be.
2014. ápr. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Igen gondolkodtam a krav magán. egy gondom van csak vele, hogy nem sport. nincsenek versenyek stb.,de nincs kizárva.
2014. ápr. 6. 20:58
 16/24 Bandurr válasza:

Én nem vagyok krav :)


Szerintem az aikido-t sem ártana megfontolnod. Nincs ütés, nincs rúgás, mégis elég kemény és hasznos. Csak az arcidegek elhalásával kell vigyázni, ha a Mester példáját tartjuk szem előtt...

2014. ápr. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim válasza:
Igaz, hogy krav maga versenyek nincsenek (kár), de önvédelemre állítólag nagyon jó. Legalábbis a gyereknek, ha nincs más.
2014. ápr. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

szerintem baromság egy gyereket olyan sportra iratni, ami nem kap állami támogatást. Szerintem csak olimpiai sportokat érdemes megfontolni.


A judonak pl sok támogatás jut mostanság, ez jó edzéskörülményeket, szakmai munkát eredményez. Egy barátom utánpótlásedző egy neves pesti sportklubban, csak idén 7 külföldi helyszínre kíséri a tanítványait, az MJSZ kontójára. És azért nem mindegy, hogyha tehetséges a gyerek, világot láthat, élményekkel gazdagodhat, ami nem mellékes azért.


Egy vívó ismerősöm 17 évesen hagyta abba a sportot, de a csapattal ifiként bejárta a világot. mexikó,kína, mellett számos európai helyre is eljutott. azért az nem rossz...


nem feltétlenül az alkalmazhatóságot kell nézni. Fontos, hogy szeresse a gyerek, és legyen a sportban perspektíva.

2014. ápr. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 aikiboxer ***** válasza:

Az aikido teljesen alkalmatlan gyerekeknek.


1) Nem sport, erősítés sincs benne, és a mozgás sem elég intenzív egy gyereknek. Egyszerűen nem mozgat át eléggé. Akkor sem, ha folyamatos kokyu nage van, de ilyen edzés úgysincs.


2) Veszélyes. Belegondoltatok már, mi van, ha a gyerek elkezdi a többi gyerek könyökét, vállát feszegetni az iskolában?


3) Nem működik. Önmagában nem. Ha nem bokszolsz mellette, nem alakul ki a küzdelmi rutinod. A gyereket állandó kudarc fogja érni, hogy használni próbálta az aikidót de nem működött.

2014. ápr. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
16, Köszi! De sajnos a keleti sportok nekem nem szimpik, így nem szeretném a gyereket sem ilyenre járatni. Azt nem vitatom, hogy lehet ott is sok hasznosat tanulni, de ezt meghagyom azoknak akiknek bejön.
2014. ápr. 8. 07:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!