Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen harcművészetet választa...

Milyen harcművészetet választanátok?

Figyelt kérdés
A városomban Aikido,Karate(shotokan,kyokushin),Taekwondo (ITF VAGY WTF nemtudom melyik de inkább az ITF..Verseny szintű) Vagy Shaolin kung fu?Szeretnék elkezdeni ezek közül valamelyik harcművészetet de nemtudom melyiknek lenne nagyobb haszna pl önvédelemre,utcai önvédelemre,sportszellemre.Bokszot kipróbáltam de nem az én világom és rengeteg kisebbség is volt jelen tehát ez nem jött be nekem.Ti mit választanátok?És miért? a válaszokat előre is köszönöm! 18/F

2014. ápr. 8. 18:32
 1/6 A kérdező kommentje:
Miért nem írtok?
2014. ápr. 8. 21:10
 2/6 anonim ***** válasza:
Keresnék Baranta foglalkozást a közelben. Ha nincs alakítanék csapatot.
2014. ápr. 9. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én a WTF Taekwondot választanám, de nem azért, mert ez lenne a leghatékonyabb önvédelem szempontjából, hanem ez a legváltozatosabb. Azon kívül hogy ha akármilyen harcművészetet csinálsz egy szinten, már meg tudod magadat védeni, tehát ez nem harcművészet kérdése hanem belefektetett idő és elszántságé, hogy mivel tudod magadat megvédeni. Én a taekwondot azért ajánlom, mert nagyon sokszínű: van benne küzdelem( ami a küzdőszellemet fejleszti és a kitartást), önvédelem ( ami fogásokból, dobásokból áll), törés technika (evvel lehet talán a legjobban csajozni ;), azon kívül megtanulsz helyesen ütni és rúgni ) és bázis technika ( ez az önfegyelmedet edzi). Az hogy ezekből a technikákból milyen mennyiségben foglalkoztok edzésen, már minden klubnél és mesternél más.
2014. ápr. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Én az Aikidot választanám, mégpedig azért, mert az előző leírásban található elemek közül sok jelen van az Aikidoban (ütés, rúgás NINCS, szóval ha csak a bunyó miatt járnál, akkor NE kezdd el, mert nem fog tetszeni, hamar abbahagyod, és az fog megmaradni belőle, hogy nem ér semmit, habár mondjuk összvissz 3x voltál), viszont javítja az állóképességet, fejleszti az önbizalmat, kitartást, komolyságot tanulhatsz, és ezek mellett FELKÉSZÍT az utcai önvédelemre, ha kellő ideig gyakorlod. Ne várd hogy majd az első hónap után levered azt a halom kiskrapekot akik beszólógatnak neked. Nem csak azért nem fogod tudni, mert az Aikidoban nem azt tanulod meg hogy hogyan okozz másoknak sérüléseket (bár könnyen tudsz az ottani technikákkal), hanem azért is mert nem gyakoroltad elég ideig. Az Aikidot tényleg hosszú ideig kell csinálni. 1-2 hónap nem elég. Minimum 1 év kell ahhoz hogy elég biztosan tudd alkalmazni a technikákat, amiket szintén sokáig kell gyakorolni. Egyszerűnek tűnhetnek, de NEM azok. Azért mert valaki egy videóban 2 mp alatt megcsinálja azért van mert mondjuk csak azt a technikát 2 évig gyakorolta hogy olyan legyen amilyen. ÉS kb. tényleg ennyi a hátránya (ha azt hátránynak lehet nevezni, ha rendesen felkészít). Ezek után még azt is hozzátenném, hogy mivel ez egy harcművészet, nagyon nagy a történelmi háttere, illetve a mentális (lelki, ha ezt így mondják, nem nagyon tudom :)) háttere is. Hazákban (Mo. gondolom itt élsz) nem nagy ennek jelentősége, de a jó dojokban erre is fordít a Mester időt. Mesél. Régi történetek, megfigyeléseket, tapasztalatokat, nagy Mesterek gondolatait mondja el.Én is Aikidozom, ezeket tapasztalatból írom le, nem máshonnan másolom, vagy csak úgy mondom. Mivel amúgy is érdekelnek a harcművészetek, örülök, hogy a közelben van a dojo, és hogy már nagyon fiatal koromban járhattam oda (ez nem azt jelenti, hogy 18 évesen késő elkezdeni, sőt...). Ha esetleg még érdekelne valami, vagy valami nem tiszta, esetleg arról a dojorol/Mesterről szeretnél kérdezni ahova járok akkor nyugodtan írj privit, küldhetek linkeket, mind a dojotol, mind magáról az Aikidórol. Remélem tudtam segíten. :)
2014. ápr. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Már bocs de nehogy már shaolin kung fut oktatnának magyarországon .
2014. ápr. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
1 dolog fontos: olyan harcművészetre ne menj amiben versenyeztetnek, mert az nem harcművészet, hanem bohóckodás. Egyik "sportot" sem ismerem azok közül amiket felsoroltál (7 évesen 1 évet karatéztam + 2 osztálytárasm karatézik, de az a vicc kategória és fingom sincs róla). A WTF vs. ITF Taekwondo-ról annyit tudok, hogy utóbbiban vannak kéztechnikák és különböző fogások, csavarások és ilyenek. A WTF-ben kb. csak lábtechnikák vannak és nem is használják a kezüket (világbajnokságos videók tanulsága szerint), szóval azt ÉN tuti nem kezdeném el, mert semmi értelme a gyakorolatban. A TWD-ről is csak azért tudom ezt, mert az ITF TWD-t néztem ki magamnak, hogy majd elkezdem taijutsu mellett, hogy rúgástechnikákat is tanuljak, mert nálunk nem olyan sok a rúgástechnikák, de azért nálunk is van egy "pár" :D. De próbálj meg megnézni többet is a felsoroltjaid közül, és arra menj, amit a legjobbnak érzel. De látatlanban mondanék egy shaolin kung fu-t, hogy ha jó az mester. :) Ha pedig bármit lehetne, akkor systema, jujitsu, ninjutsu (= taijutsu),komoly kung fu stílus, de biztos vannak még jó stílusok, főleg kínából és japánból (de mindent csak jó helyről). Remélem tudtam valamit segíteni.
2014. ápr. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!