Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Volt már valaki stretching...

Volt már valaki stretching órán? Mit csinálnak ott?

Figyelt kérdés

Láttam fitnesz központokban ilyen órát is hirdetni. A stretching/nyújtás edzés előtt/után hasznos, de mit lehet ezen egy órán át csinálni?


Vagy olyan, mint a jóga, csak nem így hívják? Ha voltál már ilyenen, akkor oszd meg itt, hogy mi folyik ezeken az órákon. Köszi.



2014. ápr. 29. 22:03
 1/4 *Glissade* ***** válasza:

Ha alaposan és megfelelően szeretnêl nyújtani, simán tarthat 1 óráig.


Lesz bemelegítés, majd utána nyújtotok.

2014. ápr. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ok, de akkor miben különbözhet egy jóga órától? Az is a nyújtásról szól alapvetően.
2014. ápr. 30. 11:43
 3/4 *Glissade* ***** válasza:

Nem, a jóga életmód ês filozófia.

Célja az ászanákkal a test rugalmasságának, erejênek megörzése, a belső szervek megfelelő müködése.

Az elme lecsendesítése.

Az energiák megfelelő áramlása.

2014. ápr. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Persze, a teória ez, de itt a fitnesz központokban található, nyugatias jógaórákra gondoltam, ahol inkább a testre helyezik a hangsúlyt. Azokhoz képest nem tudom, hogy miben más a stretching, hiszen a nyugatias fizikai jóga is arra irányul, hogy nyújtsa a testedet erre-arra.
2014. ápr. 30. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!