Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 17 éves lánynak milyen küzdősp...

17 éves lánynak milyen küzdősportot ajánlanátok?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok eddig vívtam 10 évet, alacsony vagyok és vékony emiatt gondoltam kipróbálnék valami olyan küzdősportot, amivel meg is tudnám védeni magam, ha olyan helyzetbe kerülnék... Nagyon sokat sportolok jó a kondim is és még kitartó is vagyok. Nem késő elkezdeni?

A krav maga, kung fu, karate, box, kick box-ról olvastam eddig! Előre is köszönöm a válaszokat :)


2013. dec. 3. 20:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

kedves kérdező!


ahogy írtad, h nő vagy, fiatal is, meg alacsony, törékeny...sajnos ezek mind hátrány egy éles helyzetben...nem akarlak elkeseríteni, de egy fiatal suhanc kisiskolás is lehet leszerelne...

sajnos ha akció van, élesben az utcán, aki nem tudja mi a szitu, csak felmegy az adrenalin, beremegsz és leblokkolsz...és aki rutinos utcai vagány, levágja egyből, h rezegsz.

a legjobb , ha a telefonodra be van állítva gyors hívásra a rendőrség hívőszáma, és ha véletlen ilyen lenne, a zsebedben már tudod tárcsázni egy gomb nyomással, és utána kihangosítani, és esetleg beleordítani a címet hol vagy.

egy törékeny lánynak lehet jó döntés lenne egy ilyen küzdősport, de csak sportra, ahhoz h ezt önvédelemre használd, lehet 5-10év is eltelne.

2013. dec. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Éles utcai harca egyik küzdősport sem jó, ha nem vagy a mestere.

Mindegyikhez viszonylag sok időre van szükség, hogy kellőképpen tudd alkalmazni.

de amikről eddig olvastál, azok közül én a krav magárt tudom ajánlani, egy ismerősöm űzi.

2013. dec. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Küzdősport nem önvédelemre való. Akkor már a vívás többet adott, ha kést hordasz.


Tévhit, hogy küzdősportok felkészítenek utcára. Csak nagyon szerencsétlen, hanyag támadók ellen elég a küzdősport edzéseken kicsiszolt képesség. Nyilván ez is több mint a semmi, lehet néha ezt van értelme gyakorolni.. de jó esetben lehet tanulni használhatóbb (tűrhetően oktatott) önvédelmi rendszert, leginkább valamilyen harcművészetet (várostól függő hogy hol mit oktatnak jól).


Kungfu ágak között van jó. Valahol megteszi a Wing Chun, de ahol például harci Taichit, Wudang kungfut oktatnak az nőknek nagyon ajánlott.

Karate senkinek sem ajánlott (nőknek különösen nem).

Kravmaga - érdekes hogyan érték el ugyan azt a szintet mint a karate. Senkinek sem ajánlott, de nagyon menő dolog egyébként.

Box jó alapképességeket ad ütögetéshez, ez az amihez nem árt érteni.

kick box életszerűtlen utcán.


Lehetnének még fegyveres (késes, botos) harcművészet rendszerek pl. Escrima-Kali. Ezek elég gyakorlatiasak, egy nő meg tudjon fegyvert használni, igaz is ahhoz kell érteni bizonyos helyzetek esetén.

2013. dec. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Kravmaga - érdekes hogyan érték el ugyan azt a szintet mint a karate. Senkinek sem ajánlott, de nagyon menő dolog egyébként."


Tényleg, puszta hozzá nem értésből tanítják az elit katonai egységek 90%-nál a világon.


A krav maga azoknak nem ajánlott, akinek a sambo sem. Őket néhány nagyobb csoportra lehet osztani:

1: nem veszi komolyan (ez addig működik, míg nem próbálja ki, vagy nem látja a működést éles helyzetben)

2: buta (kevés IQ-val sajnos nem lehet okosan reagálni, tök mindegy mit tanulsz)

3: nem tudja feldolgozni, hogy ez nem harcművészet

4: valamit mindenáron ócsárolni akar.


A harcművészetek nem mind önvédelmi sportok, a a küzdősportok viszont mind abból fejlődtek ki. Valahol ezeknek az elit csoportjában vannak a katonai kézitusához tartozó civil ágak, és messze a leghatásosabbak az eredeti katonai ágak. Ezen sportok nem csak kézitecnikát tanítanak, ha valaki kitartó, akkor tanulni fog ütéseket, rúgásokat, lábtecnikát, és egyéb finomságokat. Javítja a realciót, ítélőképességet, erőnlétet és egyensúlyérzéket is.


Amit az ember promo videókban lát, az 0 abból, amit a katonai sportok nyújtanak... Vitán felül áll az, hogy a harctéren ezek a legjobbak, úgyhogy talán a nyóckerben is jobb lehet, mint a legtöbb másik sport.


Amiben viszont igaza van az ócsárolólnak az, hogy mivelegyre többen tanulják, sok oktató elhanyagolja a tényleges tudás átadását (nagy létszámnál nincs is idejük), és baromi gyorsan romlik a színvonal.

2013. dec. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Tényleg, puszta hozzá nem értésből tanítják az elit katonai egységek 90%-nál a világon. "


Az az oktatási színvonal egészen más, mint amit Magyarországon egy 17 éves lány kapna. Apropó, lehet egy 17 éves lány nem elit katona, másik apropó, hogy az elit katona lőni tud, nem verekedni. Tehát nagyon rácse.sznek, ha a kravmaga tudásukra kellene hagyatkozniuk, ennyi.


A szám pedig légből kapott, 90% a francokat.. zsidó divatmarketing, egyszerű Jujutsuból összelopkodott technikákból légvárépítés, ez a kravmaga. Semmi nőiesség nincsen benne, fatökű keménykedés az egész. Ezt lehet jól is csinálni: lásd a jujutsusok hogyan tanulják és használják a saját technikáikat, és lehet sz.arul is: lásd kravmaga.


Ráadásul egy Jujutsus mondjuk 10 éven át alapozza majd finomítja a mozdulatait, addig kravmagát meddig tanulnak? 2-3 éves képzések vannak, nem mintha 5-10 év alatt sokkal többet érne.. nagy luxus ilyenre kidobni a pénzt, mikor olcsóbban is vannak jobb edzések.


"A harcművészetek nem mind önvédelmi sportok,"


Lehet, hogy én csak ócsárolok, de mondjuk legalább tudom hogy mit. Míg önvédelmi sport kifejezés nem létezik. De attól még használjuk bátran, a téma komolytalansága mellett úgysem számít :)


"Vitán felül áll az, hogy a harctéren ezek a legjobbak, úgyhogy talán a nyóckerben is jobb lehet, mint a legtöbb másik sport. "


Igen, ezeket nevezik harcművészeteknek. Amiket közelharcra találtak ki, és kiforrott edzéstematikájuk van. Ésszerűek, racionálisak. Ezek lerövidített verziói, katonai közelharc.. ugyan. Egy lerövidített verzió van ami jó, mégpedig azért mert nem lerövidített verzió: Zöllei kézitusája. Hát mert az Jujutsu, de egy Jujutsu mester tartja nem egy 5 éve kravmagázó instruktor, ennyi a lényeg.


Ha meg kravmaga, katonai kézitusa néven adnak el valamit, a marketing, az elnevezés mindegy lesz.. az a lényeg, hogy milyen oktató áll az egész mögött. Kravmaga oktató pedig nincsen. Jujutsus van, ha jujutsu mester (vagy más valóban képzett ember) tart bármilyen önvédelmi edzést, az nagy eséllyel jó lesz. Így lehetnek jó 'kravmaga' edzések is, hiszen harcművész edzések kis átalakítással. De ez nem a trendi önvédelmi rendszerről mond el jókat, hanem a képzett oktatóról, aki viszont harcművész.


De hát ez csak egy álláspont, nem kell foglalkozni vele. Olyannal meg értelmetlen vitázni, aki érzelmi alapon kötődik egy rendszerhez. El kell menni boxolni, és akkor meg lehet nézni mennyire jó kis ütést tanít a kravmaga, valójában.

2013. dec. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Igaz, én combat sambot tanultam 3 évig Oroszországban, találkoztam izraeli katonákkak Irakban, aki ugye egész kiképzése alatt krav magát tanult. Mondanom sem kell, az USA tengerész illetve ranger "harcmodorja" kb 10 másodperc alatt roppant össze mikor barátilag bunyóztunk. Persze engem is ripityára vertek, hiába a sok sambo, 3-4 ember ellen már nem működött. Ekkor döntöttem el, hogy tanulok tőlük krav magát, 2 éves külszolgálatom alatt tanítottak, illetve ma már itthon is tanulom magyar mestertől (hiszen vannak jó magyar oktatók, ha már félig-meddig magyar a kitalálója). Sok (4-5) támadó ellen is hatásos, illetve nem varázsolni tanít, hanem küzdeni.


"Az elit katona lőni tud". Jogos. Viszont vannak demilitarizált zónák, ahol nem lehet lőfegyvereket még hordani sem, bár ez a helyieket nem hatja meg, ott is megtámadnak. Bizony nem árt tudni verekedni ha nekedmennek 3-man, ott nem letartóztatás lesz. Igaz, én nem vagyok elit katona, csak rohamlövész.


Senki nem mondta, hogy a krav maga egy új alapokra épített valami. Nem. Mindenki beismeri aki kicsit is ért hozzá, hogy lopott sokminden benne (mintha más küzdősportban nem lopkodnának). A lényeg azon van, hogy itt mindig a test természetes mechanizmusaira alapoz az ember, nincsenek természetellenes mozdulatok. Egyébként a JJ-t nagyra tartom, bár nem próbáltam soha, tetszik az a sport.


A zsidók meg nem tudom, hogy jönnek ide, nem so rabbit láttam az izraeli seregben, de biztos nem vagyok elég neonáci és nem villog a fejemben a horogkereszt, ezért nem látok mindenben zsidó marketinget meg összeesküvést. Egyébként a katonai kézitusa egy létező katonai fogalom, és nem zsidó találta ki, hanem az oroszok.

2013. dec. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nos, jó katonai tapasztalataid lehetnek. És ezekkel értelmetlen lenne vitatkozni próbálnom.


Keresse meg mindenki a néhány jó kravmaga oktatót.


Ahogyan a néhány jó karate edzőt is meg lehet keresni, csak kevés embernek lesz szerencséje ebben.


De ettől még a jól oktatott kemény karatét és a jól oktatott kravmagát sem tartom nőknek való harcrendszernek. ellenben a jól oktatott harci taichiban több nőiességet tudok felfedezni, ami sérülékeny emberi testből kiindulva.. nem hátrány.

2013. dec. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A thai chit nem ismerem, de a katonai harcrendszerek igen agresszívak, és ha azt nézzük, hogy milyen erőnléti követelményeket támasztanak, tényleg nem nőknek valók, és van olyan harcművészet, ami jobb lehet nőnek (akár férfinak is).


Hogy egy kicsit magam ellen is beszéljek, sok hülyeség van a kézitusában. Kint tanítottak szurony ellen puszta kézzel harcolni! Minek? Szuronyt csak Kelet-Ázsiában alkalmaznak a helyi erők, ott meg nincs háború, ha meg lenne, és puszta kézzel állnál oda, felszecskáznának a Jet-Kalisok. De nem baj, tudunk. Ahogy tudunk kész is dobni darts táblára, meg katanával harcolni (nem szívatlak). Na ezeket feleslegesnek tartom, de poén volt.

2013. dec. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Közben mosogattam, meg kajáltam.


És arra gondoltam, hogy azért ebben a kérdésben milyen jól érveltél. És ezt csak alátámasztja az utolsó írásod is, 'magad ellen érvelsz' - máshogy fogalmazva viszont hitelesen írsz.


Erőnlét fontosságát meg én sem írnám le. Mindenkinek nyomatnia kell, a lágy elvezetős Aikido-soknak is toppon kell lenniük, ha harcban eredményt akarnak elérni. Az tök mindegy, hogy a technikájukhoz adott esetben nem kell sok erő, de erőtartalék igen. Tehát a taichis csajoktól is elvárás, hogy magukhoz képest fizikailag is erősek legyenek. Férfiaktól is, ez mindenhol alapvető természetesen :)

2013. dec. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen, természetesen mindenhol megkövetelik az erőt, azt akartam kifejezni, hogy a katonai küzdősportoknál nem elég 40 kilós Justin Biebereket megforgatni (ez az egyik legnagyobb hiányosság a civil krav magában is, hogy nincs ellenfél csak 50 kiló alatt...), hanem izmos embereket, és esetenként még a rajtuk levő páncélzatot is mozgatni kell. Vagy éppen ki kell törni egy 10 főből álló láncból mert gumibottal csapkodnak. Utóbbiakat is tanulhat civil, csak ki kell fogni a megfelelő oktatót. Ők persze legtöbbször nem egyesületekben tanítanak, mivel sok technika tiltott. Csak erre értettem a fizikai követelmények nehézségét :)
2013. dec. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!