Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Sport gerincferdüléssel és...

Sport gerincferdüléssel és szétnyílt hasizommal?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Fél éve szültem, a terhesség alatt szétnyílt hasizmom nem záródott össze, hirtelen fogytam le így a kinyúlt a bőr megmaradt, ráadásul az azelőtt már meglévő gerincferdülésem is nagyon sokat romlott (jövőhónapban tudok menni csak ortopédushoz).

Szeretnék a hasizomra is erősíteni (nagyon csúnya), de úgy hogy a gerincemet sem terheljem. A gerincemre külön szeretnék valamilyen tornát.

A linkelt képeken láthatjátok mindkét problémámat. Tudnátok javasolni valamit?



[link]


[link]


2014. máj. 20. 21:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt az orvosod mondta, hogy szétnyílt a hasizmod?


Amúgy rendes erősítő edzés, mondjuk a fegyencedzés, mindenre, gerincre meg külön gerinc gyógytorna. De az a zsírt nem fogja leszedni, ahhoz majd diéta és aerob edzés kéne. Mivel a gerincferdülés elég tág fogalom, nem lehet interneten keresztül névtelenben látatlanban olyan tanácsot adni, amit az orvosodnak kéne normál körülmények között.

2014. máj. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 *Glissade* ***** válasza:
0%
Bocs, én nem orvos vagyok, hanem sportoló. Tapasztalatom sincs ezzel kapcsolatban mert nincs gyerekem sem gerincferdülésem;)
2014. máj. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem az orvos mondta, megnéztem egy videót róla, hogy hogy lehet leellenőrizni, de utána elmentem a háziorvoshoz. Mondta, hogy szétnyílt de nincsen vele teendő.

De valami nem oké, a hátam eddig is fájt, de a hasam amikor pl kicsit tovább tartom a fiam olyan mintha elfáradna az egész hasfalam fáj, de még este is érzem :S

Létezik, hogy zsír lenne? 48 kg voltam terheség előtt, 65 kgmal mentem szülni, sokat híztam, de víz is sok volt rajtam, most 47,5 kg. vagyok. Ha a has összefogom olyan mintha csak a bőrt fognám össze. Tény hogy nagyon előredomborodó, épp ezt nem értem arra gondoltam, hogy a hasizom szétválás miatt ilyen furcsa alakú. Persze mindenképpen elmegyek orvoshoz, remélem mond valami megnyugtatót.

Köszönöm a válaszokat!

2014. máj. 20. 22:44
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon örülök, hogy csak a hasamon maradt zsír. Mehetett volna lejjebb. :)
2014. máj. 20. 23:01
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, császároztak-e, de leírom, milyen is ez. Az egyenes hasizmot gondolom tudod, milyen. Van két, szalagszerű izom, egymás mellett futnak párhuzamosan függőlegesen a has közepén. Rajtuk haránt irányú inas befűződések vannak, ettől lesz "kockás" alakja. A két hasizom között van egy inas, hártyás összeköttetés, ami alul jóval gyengébb. Szülészeten is annyit csinálnak császármetszésnél, hogy ujjal benyúlnak oda, és szétválasztják. Nagyon könnyen elválik a kettő, így lesz szabad az út a méhhez. Utána újból összeerősödhet, de ha nem, elvileg akkor sem kell baja legyen, mert a két normálisan működő izomköteg így is el kéne tudnia látnia a feladatát. Lehet, hogy neked gyenge a hasfali izomzatod, ezzel erősítő edzéssel (erre a területre konkrétan hasprés, lábemelés stb.) javíthatnál, a megerősödött izmok megint egymás mellé kerülhetnek, és akár újból össze is erősödhetnek.


Zsírt meg mondom, diétával és aerob edzéssel égethetsz. Helyileg nem fogsz tudni, erősítő gyakorlatokkal sem. A haserősítő gyakorlatok pl. semmilyen hatással nem lesznek a hasadon levő zsírra.


Gerincre meg valami rendes speciális tornát, de a fegyencedzés bizonyos gyakorlatai még erre is jók tudnak lenni.

2014. máj. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen, császároztak végül. Szerintem már a szülés előtt is gyenge volt hasizmom.

Mindenesetre kipróbálom azokat amiket leírtál.

Köszönöm, hogy ilyen segítőkész vagy!

2014. máj. 21. 07:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!