Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit sportoljak, ha először...

Mit sportoljak, ha először fogyni, utána pedig formásodni, izmosodni, erősödni szeretnék?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, 170 cm és 64 kg. Nem vagyok kifejezetten kövér, de azért van rajtam zsír bőven, amit szeretnék leadni és helyére egy 'kis' izmot felszedni.


Van sportolási lehetőség a környéken bőven, konditermek, küzdősportok, 500 féle aerobicszerűség, crossfit, walkenergie, stb.

Szóval bőven van miből választanom, és anyukám most venni akar itthonra egy olcsóbb ellipszis trénert, viszont azzal egymagában nem tudom milyen eredményeket lehet elérni, és hogy mikor, mennyit, hogyan kellene használnom.


A másik kérdésem pedig az étrenddel lenne kapcsolatos. 2 külön étrend kell majd a fogyós és az izmosodós részre is? Tudnátok segíteni nekem az összeállításában?


Előre is köszönöm a segítséget!



2014. jún. 12. 17:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Googleba-alapismeretek


Először szalkasito diéta kell és a súlyzós edzések mellé heti minimum 3-4 aerob edzés is, pl kocogás, bicaj, lépcsőzés, stb..

Majd izmosodáshoz tömegnövelő étrend és marad a kemény súlyzós edzés, de nem kell már annyi aerob.

2014. jún. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

A crossfit milyen? Nagyon sok szép dolgot lehet olvasni róla a neten, de ez kb. mindennel így van. Mennyire igaz, amit írnak?

Csak mert egyedül félek, semmit sem úgy csinálnék, ahogy kell és így semmi haszna nem lenne az edzéseknek, a crossfitnél viszont tetszik, hogy csoportban zajlanak az edzések.

2014. jún. 12. 19:06
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem nem annyira tetszik, én ízületgyilkosnak látom. Nem szabályosan végzik a gyakorlatokat (pl rángatózó húzódzkodás). Plusz havi 30 is van egy ilyen edzés. De nem akarok erről vitát, lehet, hogy én nem látom jól.
2014. jún. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Rendben, értem. Akkor valami más csoportos edzést tudnál ajánlani?
2014. jún. 12. 19:16
 5/9 anonim ***** válasza:

De miért kell csoportos? Sokkal többre mész kemény nagy súlyos edzéssel aerobbal mellette.

De van ilyen, hogy hot iron vagy insanity. Keress ezekre rá.

2014. jún. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Csak azért szeretnék csoportosat, mert akkor nem abból áll az egész, hogy nőként állok a konditerem közepén egyedül és vakarom a fejem, hogy most mégis mit kéne csinálnom, hanem van egy csoport, amiben egy időben mindenki ugyanazt csinálja, van kiről ellesnem a helyes mozdulatsort és van, aki rám szól, ha rossz a tartásom, nem megfelelő súllyal csinálom, stb. Nekem leginkább ez az ellenőrzés kell, ha nem is végig, de legalább az elején, amíg meg nem tanulom helyesen végezni a gyakorlatokat.
2014. jún. 12. 19:41
 7/9 anonim ***** válasza:
Van a termekben személyi edző is. Veszel pár órát, elmagyaráz mindent, ott lesz melletted, ír étrendet és jobban is haladsz majd, mint csoportos edzéssel.
2014. jún. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Rendben, igazad van, én személyi edzőben eddig csak a borsos ára miatt nem gondolkodtam, de ha jobban belegondolok, kicsit hosszabb távon tényleg jobban megéri, mint bármelyik csoportos edzés.


Köszönöm a segítséget :)

2014. jún. 12. 20:00
 9/9 anonim ***** válasza:
Megéri. Szívesen.:)
2014. jún. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!