Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 10 kilométert huszonévesen...

10 kilométert huszonévesen mennyi idő alatt illik lefutni?

Figyelt kérdés

2014. jún. 22. 14:52
1 2 3 4
 21/37 fGhw39-84th ***** válasza:
178cm 75kg.
2014. jún. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:
szerintem meg sok minden fejben dől el, akaraterő kérdése, h végül is hány perc alatt futod le...
2014. jún. 25. 23:05
 23/37 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen reális az, hogy egy hobbifutó huszonévesen le tud futni 40 perc alatt 10 km-t, ez nem azt jelenti, hogy bármelyik hobbifutó, mert az tág fogalom, de ebbe nem értem bele a szintén amatőr magyar atlétákat, akik 30-32 alatt futják le. Nekem 20 éves korom körül ment is 40 perc körül (de a duplája is ilyen tempóban), úgy hogy igazából előtte 1 évvel kezdtem el rendszeresen futni, most talán 46 körül tudnám 27 évesen meglehetősen edzetlen állapotban. De természetesen úgy mondom, hogy síkban, és felmérés vagy verseny céljából, mert az edzés az teljesen más, télen a profik is van hogy 5-6-osokkal edzenek, igaz nekik az bőven 120-as pulzus alatt meg, a másik az emelkedők, azok sokat kivesznek az emberből, tudnék mutatni olyan útvonalat, amit nincs ember, aki 50 alatt lefut.
2014. jún. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:

Ja, és én 85 kg voltam és 195 centi, mikor 40 körül ment, most sajnos már 90 kg vagyok (a 40 körüli előtt 1 évvel meg 98-99 kg körül).


"szerintem meg sok minden fejben dől el, akaraterő kérdése, h végül is hány perc alatt futod le..."


Abból a szempontból, hogy lemenj futni akkor is, ha nincs kedved hozzá, vagy hogy hajlandó legyél a további fejlődés szempontjából résztávokat is futni, ami sokkal szenvedősebb dolog, valóban sokat számít az akaraterő, de ott mikor lefutsz egy versenyen vagy felmérésként 10 km-t, az akaraterő sokkal kevesebbet számít, mint gondolnád. Egy adott edzettségi szinten túl sok pluszt nem tudsz kihozni, és ha a melletted futó emberke kicsivel edzettebb, akkor röhögve lever, ha te beleadsz anyait-apait, akkor is, egyszerűen azért, mert az vérkeringése valamivel gyorsabban tudja eljuttatni az oxigént az izomszövetekbe, és amikor te már csak tejsav termeléssel tudod tartani az iramot, akkor neki még jut elég oxigén az izomzatába. Na meg egyébként sem célszerű elfutni az elejét, így akaraterőről egy 10 km-es távon inkább az utolsó kilométeren beszélhetünk, valójában az egész akaraterő 10 km-en olyan max. 1-2 percet számíthat.

2014. jún. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 fGhw39-84th ***** válasza:

"szerintem meg sok minden fejben dől el, akaraterő kérdése, h végül is hány perc alatt futod le..."

Ja az, hogy 40 vagy 41 perc alatt futod-e le az lehet, hogy fejben dől el, de az, hogy fuss mondjuk egy 38 percet, az könnyen lehet, hogy csak további fél év kemény edzéssel elérhető.


Az előző válaszoló két kommentjével teljes mértékben egyetértek. Látszik, hogy ért a témához. :) Sajnos már én sem vagyok valami jó formában amióta meló és tanulás mellett a gyereket is megszületett, kondícióm sosem látott mélységbe zuhant. De még így is 50 perc alatt futom a 10k-t.

2014. jún. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:
Jo hat azt h fejben dől el a dolog, arra értettem h sokan mikor elkezdenek futni, 10 perc után feladják, elkezdenek már csak épphogy kocogni, nem akarják kicsit sem megerőltetni magukat....
2014. jún. 27. 18:30
 27/37 anonim ***** válasza:
Pont ide vág én ma voltam egy 20km-es terepfutáson ( 650 m szintemelkedő, de kb hullámvasút volt tehát a 650m belül folyamatosan fel meg le kellett futni) és az első 20-30 percbe ahol kb csak felfele kellett futni én minden percben azon gondolkodtam hogy feladom a fenébe meg minek jöttel el tiszta hülye vagyok áljak meg mert nem bírom. ( pedig am jó eddzettségi szinten vagyok) Aztán fejben eldöntöttem h jó lszrom ha már eljöttem végig szopom magam, és elkezdtem ráállni egy olyan tempóra h rendesen élveztem az egészet és végül kva jó volt. 2óra 8 percet jöttem am de kb 22-23 km volt a teljes távom mert közbe 2x eltévedtem :D Ezt csak azért hozom fel mert tényleg fejben kva sok minden van. Énis meglepődtem magaom, szószerint mintha átkapcsoltam volna egy gombot magamba vagy nemtom. Pedig az elején nagyon szenvedtem, az egy kínzás volt.
2014. jún. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:
Levin nagyon jól beszélsz :D , amugy merre volt ez a terepfutas?
2014. jún. 27. 21:59
 29/37 anonim válasza:
50-60 perc hobby futőnak nagyon jó.
2014. jún. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
Tatán volt.
2014. jún. 28. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!