Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért megy ilyen nehezen a...

Miért megy ilyen nehezen a futás? (részletesen lent)

Figyelt kérdés
Viszonylag fiatal vagyok, 17 éves, 165cm és 52kg, szóval még nagyobb darabnak se mondhatom magam, de úgy érzem valamiért nehezebben fejlődök, mint mások. Már lassan fél éve rendszeresen járok futni, heti 4-5x, de ennyi idő után még mindig csak maximum 3km-t bírok, és azt sem egyhuzamban. Akármennyire szeretnék, ha megpróbálok többet menni, nem bírja a tüdőm meg a szívem(pedig nem dohányzom), és hányinger fog el. Mitől lehet, hogy ilyen nehezen megy? Ugye nem valami komolyabb baj állhat e mögött? Vagy esetleg csak én érzem úgy, hogy ez a 3km szánalmas eredmény?

2014. jún. 28. 13:52
 1/8 piriiiiii ***** válasza:

Hát, szerintem a félév után a 3 km valóban nem túl nagy eredmény. De eszembejutott az, ami velem is megtörténik: nem lehet, hogy a levegő miatt nem megy? Én csak este, a sötétben tudok jót futni, és főleg télen, a hűvösben. Nyáron minden büdös, nehéz és nyomott, a futásaim végén majd' meghal a tüdőm és az orrom, RETTENTŐ a város szaga és légköre, a város szélén meg minden tele van tömény és állott virágszaggal. Ilyenkor nem is élvezet a mozgás. De télen vagy este/hajnalban más a helyzet (a lényeg, hogy friss legyen a levegő, ne legyen túl sok nap, és túl meleg), akkor egyre többet tudok menni, és fejlődök. Próbáld ki esetleg.

Egyébként nagyon kitartó vagy, én nem is szoktam nyáron nagyon futkározni, mert elmegy a kedvem attól, hogy nem bírom a napot és a meleget. Te meg mész kitartóan és rendszeresen. :)

2014. jún. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Szia! Szerintem a légzéstechnikáddal van baj. Én mindig úgy szoktam, h 2 pici be, orron ki, és ezt ismételgetem.Meg lehet szokni... Ami még lehet, hogy nem viszel be elég kaját, esetleg nem olyanból amiből kellene. Csirke, rizs, zab, stb. Na meg persze a kimerültség. Én szoktam előtte a Biotech L-carnitinjából inni, szerintem segít. Sok sikert, menni fog!!!!! :)
2014. jún. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Eszel rendesen?
2014. jún. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
a monoton futástól nem lesz jobb erőnléted, intervallumos edzést próbáld ki
2014. jún. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
légzéssel lesz a baj. Meg meg kell találni a helyes ritmust. Van egy ritmusa az egésznek, ha az megvan gyakorlatilag rajtad áll hogy mennyit futsz. Jó tudom könnyű ezt így mondani, de próbálgasd. Az elejét pedig ne siesd el, sőt egyáltalán nem kell kapkodni, nem a tempó a lényeg, az jön magátol. Rakj be vmi jó, de pörgős zenét, tűzz ki egy célt hogy mittomén 5 km ( én jobbeszeretem am terepben meghatározni pl elfutok a margitszigetig, teszek egy kört és vissza, igaz nekem ez 12 km szokott lenni ha csak 1et futok) és ha meg van a cél akkor arra koncentrálj hogy azt a tempót találd meg amivel teljesíteni tudod. A tested automatikusan rá áll, nekem legalábbis ez volt. Egyébként mi a célod a futással? Én a helyedbe 52 kilóval erősítéssel próbálkoznék, súlyzós vagy saját súlyos.
2014. jún. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is a légzéstechinkáddal lehet a gond. Régebben velem is ez volt, 2 km urán már kiköptem a tüdőmet pedig nem is futottam gyorsan, aztán valami jó kis cikkben olvastam, hogy hogy kell futás közben helyesen lélegezni. Ez egyénfüggő is, de én általában úgy szoktam, hogy a futás elején, amíg még jó kondícióban vagyok: 3 lépés alatt 1 belégzés orron, és 3 lépés alatt kilégzés szájon. Aztán később, amikor már kezdek fáradni, és több oxigénre van szüksége a szervezetemnek, - izmaimnak; akkor sűrűbben veszem a levegőt: 2 lépés - belégzés, 2 lépés - kilégzés.


Igyál! futás közben is néha állj meg, és igyál - fontos , hogy HIDRATÁLJ!


És ne közvetlenül kajálás után menj futni, de ne is éhgyomorra mozogj (velem inkább ez szokott lenni, pl ha első óra volt tesi a gimiben, (és előtte nem reggeliztem, csak ittam vmit) mindig tökre hányingerem lett egy kis 400m-s kör után is)


Emelett szerintem fejlesztheted az állóképességedet, és ezzel együtt a tüdődet is és szívedet is erősítheted, ha ugrókötelezel! Én mostanában ezt szoktam, ha nem megyek el futni valami miatt, nincs kedvem utcára menni, otthon a kertben ugrókötelezek:) Nem tudom ez hogy van, segít e a futósebesség növelésében, de egy időben amikor elkezdtem rendszeresen ugrókötelezni futás mellett, sokkal jobb időt futottam suliban pl. 400m-n, meg 800m-n - "vádli izomzat erősítése miatt" Nem tudom, sokan azt mondják az ugrókötelezés az teljesen más izmokat használ, mint a futás, és nincs köze hozzá. De legalább jobb állóképességet ad:)


NA hát itt most jól eldumáltam az ugrókötelezésről, pedig nem is kérdezted:D

2014. jún. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igazatok van, a légzéstechnikámmal lehet a baj, már én is próbáltam odafigyelni rá, de sajnos nem olyan könnyű hosszútávon, mint hinné az ember. :( Enni viszont tényleg nem eszek sokat, de próbálok odafigyelni rá, hogy az a kevés is legalább fehérje-,és energiadús legyen. Egyébként nem törekszem semmire, csak kikapcsol, és ad valami célt, amiért érdemes felkelni reggel.
2014. jún. 29. 19:00
 8/8 anonim ***** válasza:
Esetleg guríts le előtte 1-2 kávét. Ha érzed hogy kezd rendezetlen lenni a légzésed vedd vissza a tempót és a tempót igazítsd a légzéshez. Azért nehezebb hoosszú távon mert ugye már kezdesz fáradni több oxigén kell stb. Vedd kicsit visszább ilyenkor és keresd meg a helyes tempót.
2014. jún. 30. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!