Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha nyeregben tudok lovagolni...

Ha nyeregben tudok lovagolni akkor szőrén is?

Figyelt kérdés
2 éve járok lovagolni és párszor már lovagoltam szőrén de még szőrén ügetni is alig bírtam .Különben meg most nyeregben már voltam terepen stb. meg már nem kell felügyelet lovaglásomnál, csak leül valahova az oktatóm ésén azt csinálok amit akarok (persze lovagolok).Na????????

2014. júl. 1. 11:36
 1/5 anonim ***** válasza:
nem hiszem,a nyerges lovaglásnál van láb tartó,és az qrvasokat segít.ha szőrén ülöd a lovat ott lábbal is kéne magad tartani,különben lepottyansz.A lábbal tartáshoz iszonyatos erő és/vagy állóképesség kell hosszú távon.
2014. júl. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az oktatóm mondta hogy akkor már szabadon megyek szőrén ma denem tudom hogy csak viccelt e mert ő ilyen vicces kedvű. köszönöm a választ
2014. júl. 1. 11:50
 3/5 RegciiHorserider válasza:

2 év lovaglás után szerintem nem kéne az edződnek még teljesen szabadon engednie, hogy azt csinálj, amit akarsz...na mindegy.

Mielőtt szőrén akarsz lovagolni, menj sokat nyeregben, KENGYEL NÉLKÜL. Ugyanúgy könnyű ügess,tanügess, vágtázz:) Ha nincs segítségedre a kengyel, nagyobb lábmunkára lesz szükséged, amivel felkészíted magad a szőrén lovaglásra.

2014. júl. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szabadon szőrén sokkal jobb, mint futószáron, mert ott folyamatos fordulatban van a ló.

Kettő: egyáltalán semennyire nem kell magad erővel tartani - egyrészt görcsös lesz tőle az ülésed és merev, másrészt úgysem tudod magad megtartani erővel, ha le akar rakni. Egyensúly a kulcsszó.


Akkor tudsz majd jól menni szőrén (ügetésben), ha amúgy is jól megy nyeregben a tanügetés és laza a csípőd (no meg persze nem árt, ha nem fapados a jószág, hanem elengedetten mozog)


Terepre viszont ne menj, hacsak nem tudsz felugrani a lóra, mert könnyű lecsúszni és hosszú a hazaséta. :)

Sok sikert! :)

2014. júl. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nem én 1 éve lovaglok lassan és szőrén tudtam ügetni, de bnőm aki már olyan 5-6 éve jár ő pl multkor nyeregben vágtázott de úgy, hogy semmit nem fogott, de ki volt ak akasztva a lába is a kengyelből, és azután megpróbált szőrén vágtázni, aztmondta hogy tökjó meg minden csak nagyon nehéz, mert tartani is kell magad, mert ugye nem tudsz ülni mert ilyenkor nagyon fágja a feneked :/
2014. júl. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!